Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tunnustusauhind “Lastega ja lastele” kutsub märkama ning nominente esitama.

Tunnustusauhind “Lastega ja lastele” kutsub märkama ning nominente esitama.

Taas on kõigil võimalus esitada kandidaate tunnustusauhinnale „Lastega ja lastele“, et tõsta esile neid, kes teevad Eestis laste ja noorte elu paremaks.

Kandidaate saab esitada kuni 10. aprillini ja selleks tuleb täita õiguskantsleri kodulehel olev taotlus. Esile võib tõsta nii väikeseid kui suuri, aga ka organisatsioone, kes on mõne algatuse või pikaajalise tegevusega andnud rohkem, kui neilt oodatakse.

Tunnustusauhinda „Lastega ja lastele“ antakse välja kümnendat korda. Laureaadid kuulutatakse välja lastekaitsepäeval, 1. juunil.

Auhindu jagatakse kolmes kategoorias: „Lapse suur tegu“, „Muutuste looja“ ja elutööpreemia. Peale selle tunnustab lastest ja noortest koosnev žürii üht auhinnale esitatud kandidaati, kelle tegevust nad ise kõige silmapaistvamaks peavad.

Tunnustusauhinda annavad välja kaheksa laste heaolu väärtustavat organisatsiooni: MTÜ Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liit, MTÜ Lastekaitse Liit, MTÜ Oma Pere, MTÜ SEB Heategevusfond, Sotsiaalkindlustusamet, Vabariigi Presidendi Kantselei ja Õiguskantsleri Kantselei.  

Seniste laureaatide ja tunnustusauhinna statuudiga saab tutvuda õiguskantsleri kodulehel.