Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lapsesuu - meie laste lõbusad ütlemised

Lapsesuu - meie laste lõbusad ütlemised

Lõunasöögiks oli pikkpoiss. Tüdruk:"Palun veel pöialpoissi!"

Poiss ja tüdruk mängisid mänguköögis. Tüdruk viibutas väikse labidaga poisi suunas: "Treener, prae siga ära!"

Õpetaja jalutas suvel väikse tüdrukuga mänguväljakul ja juhtis tema tähelepanu teisel pool aeda jalutavale koerale. Õpetaja küsis, et mis tüdruk arvab, kas koeral on palav sellise paksu kasukaga nii palaval päeval. Tüdruk pakkus, et koera peaks külmkappi panema. Õpetaja naeris ja küsis, et kas ta läheb ise ka palava ilma puhul külmkappi. Tüdruk vaatas õpetajat tõsiselt ja ütles: "Ei. Ega ma ju koer ei ole!"

Jalutuskäigu ajal mängis õpetaja lastega mängu, kus küsis, et mis häält mingi loom teeb ja lapsed vastasid seda häält tehes. Õpetaja: "Mis häält teeb krokodill?" Üks poistest vastas: "Nämm-nämm." 

Tüdrukul oli lasteaias rahvariidevöö kaasas ja soovis, et õpetaja aitaks selle seeliku peale panna. Õpetaja küsis, et kuidas seda vööd kutsutakse. Tüdruk vastas: "Eeee... Ilusaks!“

Väike tüdruk ei rääkinud veel eriti. Õpetaja küsis ta käest, et mis häält teeb konn. Tüdruk vastas:" Konn-konn-konn-konn!"

Poiss istus õpetaja süles ja uuris kõiki ehteid, mis õpetajal olid. Lõpuks küsis kõrvarõngaste kohta: "Milleks Sul on kõrvakinnituslukud?"

Õpetaja mul tennised valutavad (tennised pigistasid)

Õpetaja, ma kukkusin eile õuepõrandale

Ma elan suures majas, kotleris (korteris) ja seal on kolm korrust. Mitmendal korrusel sina elad küsis õpetaja. Laps - selles keskmises.

3.a. laps oli lõunalauas, avastades, et tal pole kahvlit, küsis - palun kühvlit.

Õpetaja, kas lille keha on roheline (vars).

Mina viin küll oma riided gatroomi (garderoobi)

Poisilt küsiti, et kuidas tal lasteaias läheb. Vastas napilt, et hästi. Küsija täpsustas, et kas sa räägiks lähemalt, kuidas siis läheb lasteaias? Poiss astus lähemale ja ütles "Hästi!"

Õhtuooteks oli kohupiim ja kissell. Tüdruk ütleb rõõmsalt: "Oo, kohupiim ja gasell!"

Lapsed tegid emmele-issile jõulukaarte. Õpetaja küsis igaühe käest, millise sõnumi laps kaardi sisse kirjutada soovib, et aidata kirjutada. Tüdruk "Emme ja issi, olen teile väga kallis!"

Tüdruk tuli koos issiga lasteaeda. Õpetaja küsis mänglevalt, et oi, kes see tul?  Tüdruk osutas kahe käega issi peale (nagu saates "Kuum hind") ja hüüdis "ISSI!"

Õpetaja: Jüri, mis kujuga on see laud? Poiss: ruudu kujuga. Õpetaja: aga mis kujuga on see teine laud? Poiss vastab: risti küüliku kujuga!

Üks poiss teisele: tead M., mina kaitsen oma maad! M. vastab: aga J., mina kaitsen tüdrukuid.

Tüdruk köhis ja ütles kohe peale seda, et ta issilt sai selle köha. Teine tüdruk: "Miks Sa siis ei öelnud talle, et Sa ei taha seda?"

Õpetaja leidis sildi, millele oli kirjutad "LOTTE" ja küsis laste käest, et mis selle sildi peale kirjutatud on? Lapsed koos veerisid L-O-T-T-E. Õpetaja küsis, et mis siis kokku tuleb? Üks poiss vastab: "KÜPSIS!"

Õpetaja räägib lastele, et varsti tuleb kevad ja loodus tärkab. Küsib mudilastelt, mis te arvate, millal hakkavad lilled õitsema? Üks tüdruk vastab: "Neljapäeval!"

Õpetaja arutleb lastega et õhtul tuleb kunstiring ,  aga enne peate ilusti magama . Tüdruk vastab : Mina ei pea magama, ma oskan niisama ka joonistada, kodus ma kogu aeg joonistan.

Õpetaja küsib hommikul lastelt: "Mis on maraton?"
Lapsed vastavad: "Jooksmine!"
Õpetaja: "Aga mis moodi me jookseme?" (pidades silmas koos jooksmise ohutusreegleid).
Keegi nutikas vastas kiiresti: "Jalgadega!"

Direktor vaatab rühmas kuidas lapsed mängivad. Lahkudes rühmast vaatab väike 2 aastane tüdruk rõõmsalt tema poole  ja lausub: "Hommessnii..."!

Viimati muudetud 13.11.2022