Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Meie lasteaia lugu ja lennud

Meie lasteaia lugu ja lennud

Tallinna Lotte Lasteaed asub 1780-ndatel aastatel ehitatud äärmiselt põneva ajalooga mõisahoones, mis renoveeriti lasteaiaks 2017. aasta sügisel. Lasteaed avati 27.septembril 2017 aastal L. Koidula 23 Kadrioru pargi põlispuude all. Pidulikul avamispäeval tervitas kõiki koeratüdruk Lotte ja külaliste hulgas oli Leiutajateküla lugude loojad Janno Põldma, Heiki Ernits ja Andrus Kivirähk. Sellest hetkest algas meie muinasjutt!

Tallinna Lotte Lasteaia maja omapäraks on arhitektuuriline eripära ja looduskaunis asukoht. Hoonel on palju erineva suurusega aknaid, millest avaneb imeline vaade Kadrioru parki. Ümbritsev keskkond annab võimaluse lastel looduse eripärasid ja ilu süvitsi tundma õppida. Läheduses asuv  eestlaste, kui laulurahva sümbol - lauluväljak, aitab lastes laulukultuuri edendada.

lotte-reis-lounamaale.jpg

Lasteaia eripäraks on Lotte karakteriga seotud maja kujundus ning eriilmelised rühmad, mis soodustavad laste loovust ja algatusvõimet. Kaks suurt ja avarat fuajeed, kus hea külalisi vastu võtta ning häid mõtteid mõlgutada. Mööda ilusaid ja taastatud vanaaegseid treppe on teisel korrusel suur ja avar spordi- ning muusikasaal, koos klaasitud rõduga. 

Avar õueala pakub häid tingimusi õuesõppeks ja on varustatud kaasaegsete mängu- ja ronimisvahenditega.

Peame oluliseks headuse tähtsustamist ja tugeva sideme loomist perekonna ning lasteaia vahel. Kodu ja lasteaed käivad käsikäes. 

2018 aastal läks kooli meie esimese lennuga 1 laps 

2019 aastal läks kooli Tallinna Lotte Lasteaia 2.lend: 7 last ja Vilmsi tn.9 maja 14 last

2020 aastal läks kooli Tallinna Lotte Lasteaia 3.lend: 14 last ja Vilmsi tn.9 maja 9 last      

2021 aastal läks kooli Tallinna Lotte Lasteaia 4.lennuga 39 last

2022 aastal läks kooli Tallinna Lotte Lasteaia 5.lennuga 50 last

2023 aastal läks kooli Tallinna Lotte Lasteaia 6.lennuga 34 last 

 

 

 

 


0.JPG
 
1.JPG
 
4.JPG
6.jpg      7.JPG    9.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  

 

Viimati muudetud 30.08.2023