Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

LUHA FOLK 2023

LUHA FOLK 2023

06. juunil toimus mitu aastat pausil olnud õppeaasta lõpu traditsiooniline üritus Õuepäev, mis kandis sel aastal temaatilist pealkirja "LUHA FOLK".

Kogu lasteaia õueala oli kaunistatud lipukettide ja hularõngastele põimitud kangaribadega, mis folgipeole pidulikkust särtsu lisas. Õuepäev algas kutsutud külaliste meeleoluka esinemisega. Rahvatantsurühm „Savijalakesed“ andis peole rõõmsa avalöögi ja Kaerajaani tantsimise ajaks liikusid kõikide laste jalad juba tantsurütmis. Meeleolu oli ülev ja ilm soosis pidu, kogu päeva vältel saatsid meid päikesekiired.
savijalakesed2.JPG
Õpetajad olid valmistanud ette erinevaid tegevuspunkte ja lapsed ning personal veetsid terve päeva õues toimetades, mängides, süües, õppides ja vaikset tundi pidades. Lapsed said õpetajate juhendamisel osaleda kepphobuste võidujooksus, etnomustrite joonistamisel puidust alustele ja taaskasutusmaterjalidest pillide meisterdamisel.
joonistus.JPG

Õuesõppe paviljoni seinale olid kinnitatud erinevad kangad, mida lapsed said värviliste markeritega kaunistada.
joonistus 2.JPG
Etnomustritega kaunistusi saame kasutada saali ja rühmade kaunistamisel järgmisel õppeaastal, milline on kuulutatud keele- ja kultuuriaastaks. Avatud oli pillimängu ning rahva- ja pärimustantsu tegevuskeskus, kus lapsed said loovalt musitseerida ja tantsida.
merike.JPG

Lisaks tegevuspunktidele said lapsed päeva jooksul käia veel kilevaipa kudumas. Selle jaoks olid õpetajad  koos lastega eelnevalt kogunud kilest piimapakke, need ribadeks lõiganud ja kerasse kerinud. 
kangasteljed.JPG
Õhtupoolikul liitusid Folgiga ka lapsevanemad, et üheskoos vahvaid tegevusi teha, mängida, külastada ainult selleks päevaks valminud lasteaia kohvikut Folgi toidutänaval, osaleda õnneloosis, kududa koos lastega vaipa ja pidada folgialal mõnusat piknikku. Kohviku jaoks anti vanematele võimalus nende valmistatud toite müüki tuua.
kohvik.JPG

Kogutud tulu 1086 € on planeeritud lasteaia õueala mitmekesistamiseks erinevate vahenditega. Kogutud rahasumma oli suur üllatus meile kõigile!
Suur-suur tänu kõigile lapsevanematele, kes üritusel osalesid ja oma panuse selle õnnestumisse andsid.

LUHA FOLK 2023 sai teoks tänu Summajate õpetajate eestvedamisele, peo pikaajalisele planeerimisele ja kogu meeskonna koostööle. Kõik olid rõõmsas folgiootuses, Summajate rühma õpetaja Eleri pühendunud ja kindlameelsel juhendamisel kuni viimase minutini loksusid kõik asjad paika ning LUHA FOLK õnnestus suurepäraselt!
telkla.JPG
 

Sarnased uudised