Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

LUHA LIIKLUSPÄEV

LUHA LIIKLUSPÄEV

Esmaspäeval, 15.aprillil toimus Luha lasteaia õuealal Summajate rühma õpetaja Eleri ja liikumisõpetaja Kerstini eestvedamisel liikluskasvatuse raames põnev ja tegevusrohke "LUHA LIIKLUSPÄEV".

Ühisürituse eesmärk oli õpetada aiarühmade lastele uusi ja tuletada meelde juba varasemast ajast teadaolevaid turvalise liiklemise põhimõtteid. Ürituse käigus avati ka kevadine rattahooaeg ja korrati üle kõik kokkulepped, milliseid täites me kõik koos lasteaia õues sõbralikult liigelda saame!
Liikluspäeval ootas lapsi ees kuus tegevuspunkti, millest kaks olid mõeldud ratastega läbimiseks. Lapsed said liikluslinnaku rattaringil meelde tuletada sellel sõitmise reegleid ning teha rattaga erinevaid harjutusi vigursõidu rajal. Lisaks õppisid lapsed heli salvestavate pesulõksude abiga tähtsamate liiklusmärkide tähendusi ning joonistasid seejärel neid ise kriitidega asfaldile. Turvalisuse tegevuspunktis arutleti selle üle, mida rattur turvaliseks liiklemiseks vajab, mis peab jalgrattal küljes olema ning milleks on vajalik kiiver. Tegevuspunktis viidi läbi ka kiivri katse munaga. Veel tuletasid lapsed meelde valgusfoori värvide tähendust ning mängisid erinevaid valgusfoori teemalisi mänge. Viimases tegevuspunktis said lapsed otsustada, kas õpetaja öeldud liiklusteemaline väide on õige või vale ning pidid vastavalt sellele õigest rõngast läbi pugema. 

Liikluspäeva lõpus said kõik rühmad kingituseks koti, mille sees
oli igale lapsele Transpordiametist tellitud liikluskasvatuse infokaart „Jalgratta ja kiivri kontrollkaart“, kleeps „Minu ratas on korras" ning värvi ja nuputamisraamat "Minu tänav". Iga rühm sai kingituseks veel plakati "Tee ennast rattaga sõites märgatavaks" ning " liikluslugudega raamatu "Musta kassi naabrid