Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

SÕNADEMÄNG

SÕNADEMÄNG

Presidendi  uudissõnade korjest ja tänavusest keele- ja kultuuri  aastast innustust saades tekkis Tallinna Luha Lasteaial, Tallinna Lasteaial Sipsik ja Tallinna Päikesejänku Lasteaial mõte luua koos lastega midagi uut ja innovaatilist. Kolme lasteaia koostöö tulemusena valmis märtsis meie väikeste sõnaloojate loodud uute sõnade raamat „SÕNADEMÄNG“, millesse on kokku kogutud 30 vahvat  laste loodud uudissõna koos piltidega.

Loovtöö eesmärgiks oli julgustada lapsi välja mõtlema ja teostama midagi täiesti uut ning toetada sellega laste ettevõtlikkust ja eneseväljendusoskust.
Sõnakunstikuu 27. päeval toimus kolme lasteaia ühine raamatuesitluse pidu Sipsiku lasteaias, kus Tallinna Keskraamatukogu töötajad viisid lastega läbi erinevaid põnevaid keelemänge, rääkisid kaunist emakeelest ja keele viguritest. Kõlasid ka ilusad emakeelsed laulud, lapsed esitasid luuletusi ja pidu lõppes ühise tordi söömisega.
Avaldatud raamatut „SÕNADEMÄNG“ on võimalik kõigil soovijatel edaspidi laenutada Tallinna Keskraamatukogust ja projektis osalenud lasteaedadest ning lugeda e-raamatuna. Vajuta siia!
Need laste poolt väljamõeldud sõnad on nagu väikesed seemned, millest kasvab suur ja imepärane laste keeltemaailm.
Suur tänu Särtsude, Patsupaide ja Miksitajate rühma lastele ja nende juhendajatele õpetaja Piretile, õpetaja Siretile ja eripedagoog Evelyle.

Mõtelda on mõnus…..
(H. Runnel)

 

Sarnased uudised