Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Tudengid lastele kätepesu õpetamas

Ajavahemikul 2. - 3. veebruar külastasid nelja rühma - Naksid, Särtsud, Summajad ja Patsupaid Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli 3. kursuse tudengid, kes viisid lastele läbi kätepesu praktika.

Kätepesu praktikumi käigus said lapsed teada, millal ja kuidas tuleb käsi pesta. Nakside rühma lapsed jätsid meelde, et käsi tuleb pesta 20 sekundit. Nii Nakside kui ka Patsupaide rühma lapsed mäletasid, et käsi tuleb pesta pärast erinevaid toiminguid - enne söömist, peale wc külastamist, looma paitamist, prügi välja viimist, õuest tulles ja peale trenni tegemist.
Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tudengid õpetasid lastele tehnikat, kuidas käsi kõige efektiivsemalt pesta. Nakside poolt tuli tore meenutus sündmusest “Käsi pestes peab tegema erinevaid harjutusi”. Lapsed said vaadata ka spetsiaalsest valguskapist seda, kui palju on nende kätel pesemata kohti peale desoaine kasutamist. See meeldis eriti Särtsude rühma lastele, sest nende kommentaarid sellele toimingule olid järgmised: “Me nägime karbi sees baktereid!” ja “Panime kätele võlugeeli ja siis vaatasime sinise valguse käes, kas käsi helendas. See näitas, kas käsi sai puhtaks või ei.”
Üritusest said osa ka kõige noorema aiarühma - Summajate lapsed, kes kuulasid huviga ja osalesid aktiivselt praktilises tegevuses hoolimata sellest, et teema kohati nende jaoks veidi keeruliseks jäi. Põhiline oli ikka tegutsemisrõõm.
Suur tänu Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tudengid, et tulite ja tegite õpetliku ja põneva praktilise tegevuse meie lasteaia lastele!