Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lükati tee 2 mänguväljaku eskiisprojekti avalik tutvustus (aprill 2024)

Lükati tee 2 mänguväljaku eskiisprojekti avalik tutvustus (aprill 2024)

Lükati tee 2 mänguväljaku eskiisprojekti avalik tutvustus toimus 24.04.2024 kell 17.30 Pirita Linnaosa Valitsuses (Aadress: Kloostri tee 6).

Ürituse videosalvestusega saab tutvuda siin:
Tutvu tagasisidele antud projekteerija ning projektijuhi vastustega siin.
Esitluse slaididega saab lähemalt tutvuda siin: Esitlus_LÜKATI_23-04-2024.pdf
Tutvu tagasisidele antud projekteerija ning projektijuhi vastustega siin.
Lükati tee 2 mänguväljaku eskiis „Sulandun loodusesse“

Lükati tee mänguväljaku haljasala plaanilahendus on tagasihoidlik, looduslähedane ja liikuvust soosiva ruumilahendusega. Alal loob meeleolu ja atmosfääri olemasolev kõrghaljastus, mis säilitatakse ning millega arvestatakse projektlahenduse loomisel. Kogu ala seob tervikuks olemasolev reljeef ja kõrghaljastus ning välja pakutud lahendused, mis on lihtsad, funktsionaalsed, loodussõbralikest materjalidest ja võimalikult väikese hooldusvajadusega.


Inventari valikul on lähtutud võimalikult neutraalse värvipaletiga, välistades väga erksates toonides mänguelemendid. Mänguväljakut on pisut suurendatud ning lisatud juurde atraktsioone nii väiksematele kui suurematele lastele. Liivaplatsi kõrval künkal paikneb olemasolev betoonist plaat, mis kaetakse puiduga ja nii tekib väike lavats, kus istuda või esineda või fantaasiamängu mängida.

Mänguväljakust idasuunas on projekteeritud välitreeninguala, kus paikneb multifunktsionaalne turnimis- ja treeningkomplekt, mida saavad kasutada noored ja täiskasvanud inimesed.

Ala läbiva jalutustee äärde on projekteeritud joogiveekraan, rattahoidjad, pargipingid, prügikastid ja valgustus. Tee ääres paikneb ka võrkkiik, kus saab võimalikult rahulikult aega veeta.

Lükati tee haljasala uue lahenduse eesmärk on pakkuda nii kohalikule inimesele kui läbijalutajale täisväärtuslikku, vahest isegi ootamatut rohekogemust, arvestades haljaku asukohaga tiheda liiklusega teede ristmikul. lukati_tee_2_vaade1.jpg
Asendiplaan seletuskirjaga

24013_ES_MA-4-01_plaan+seletuskiri (1).pdf

Lükati tee mänguväljaku vaated

lükati vaade lükati vaade


Kui soovite antud eskiisprojekti kommenteerida, siis palun jätke oma mõtted või ettepanekud tagasiside vormi!

Vorm avatud alates 08.04.2024 kuni 29.04.2024.


Viimati muudetud 13.05.2024