Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Ohutus

Ohutus

Kõigil liiklejatel tasub olla tähelepanelik ning ilmaga arvestada, valides õiged kiirused, distantsid, rehvid ja jalanõud. 

Jalakäijale

Lumisel kõnni- või jalgteel liikumisel tuleb arvestada libeduse ohuga, liikuda ettevaatlikult ja valida mittelibiseva tallaga talvejalanõud. 

Libedustõrje teostamine kõnniteedel ning jalg- ja jalgrattateedel võib võtta aega. Enne ülekäigurajale astumist tuleks veenduda, et sõidukid jõuaksid peatuda, kuna libedus pikendab sõidukite pidurdusteekonda.

Erilist tähelepanu peaksid nii jalakäijad kui ka majaomanikud pöörama katuseräästaste alla tekkivatele ohtlikele jääpurikatele. Ohtlikest jääpurikatest tuleks telefonil 14410 teavitada munitsipaalpolitseid, kes saab võtta ühendust kinnistuomanikega, et juhendada, kuidas jääpurikaid eemaldada ja jalakäijaid kaitsta. Kui kinnistuomanik jääb kättesaamatuks, saab munitsipaalpolitsei piirdelindiga kõnniteedel liikujaid ohust eemale suunata. 

Pimedal aastaajal tuleb kindlasti kanda helkurit!
 
 

Jalgratturile 

Ohutuks sõitmiseks talveperioodil tuleb paigaldada jalgrattale talverehvid piisava mustrisügavusega. Pimedal ajal liiklemisel paigalda jalgrattale esi- ja tagatuled ning reflektorid. Kanna kiivrit!
 
 

Sõidukijuhile

Talveoludes liikumisel tuleb sõidukijuhtidel hinnata teeolusid, varuda kannatust ja valida õige sõidustiil. Õige sõidukiirus võiks ilmaoludest lähtuvalt olla lubatud sõidukiirusest väiksem. Tuleb hoida ohutut pikivahet ning vältida ohtlikke manöövreid. 

1. detsembrist on talverehvide kasutamine kohustuslik!
 
Kampaania Tolm tapab plakat.png

Eelista lamellrehve

Tallinn tänab sõidukiomanikke, kes otsustasid paigaldada sellel talvehooajal oma sõidukitele naastrehvide asemel lamellrehvid.

Naastrehvide valiku korral on nende negatiivne mõju peagi igapäevaselt linnakeskkonnas näha ja tunda. Tänaval liikuvat autot ei saada enam mitte vaikne sahin vaid tugev müra, naastudega kistakse üles sõiduteede pealmine kiht ja eralduv peentolm jääb linnakeskkonda kevadeni.

Arvestades, et talved on Tallinnas tavapäraselt nullkraadiste temperatuuride juures ning sõiduteed valdavalt soolamärjad, siis puudub naastrehvide kasutajatel loodetud eelis lamellrehvide ees.

Liikluspsühholoogia kohaselt kaasneb lamellrehvide kasutamisega ennetav käitumine, st autojuhi pilk on alati teel ning ta on valmis õigeaegselt ohuolukordadele reageerima. 

Tallinn loodab ka rehvide müügiga tegelevate ettevõtete keskkonnateadlikkusele, sest ka nende müügitööst sõltub kas elame tolmuvabas ja tervislikus linnakeskkonnas.

Hea teada

Tänavate talihooldusega seotud puudustest või probleemidest saavad linlased teada anda Tallinna abitelefonil 14410 ja meiliaadressil [email protected].


Vaata ka:

Viimati muudetud 23.01.2023