Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Koolitus “Maheviljeluse põhimõtted. Toidusalu."

Pelgu ühisaia KIK projekti raames toimub "Roheaiandus linnaaedades" koolitustesari, mille neljas kohtumine on pühendatud maheviljeluse ja toidusalu teemale.

Koolituse sisu

Koolitusel tutvume looduspärase aiapidamise ehk permakultuuri põhimõtetega. Teades, kuidas looduses süsteemid toimivad saame ka enda aias luua keskkonna, mis toetab nii loodust kui meid endid parimal viisil. 

Öeldakse, et kui põhirõhk on mulla eest hoolitsemisel, siis on terved ja tugevad taimed kõrvalsaadus. Vaatame lähemalt mulla tervise printsiipe, üks olulisemaid neist on hoida muld kaetuna, seda saab teha nii taimede kui multšidega. 

Samuti uurime, mis asi on koduringmajandus ja millised ressursse saame aias (taas)kasutada. 

Räägime lahti permakultuuri mõiste ja printsiibid. Tutvume erinevate permakultuurist inspireeritud peenra tüüpidega ning vaatame, millised peenrad just linna ja kogukonna aedadesse kõige paremini sobivad.  

Lektor Merili Simmer on permakultuuriga tegelenud juba üle 12 aasta, aednik, ettevõtja ja koolitaja. Omab magistrikraadi nii bioloogias kui aianduses.  
 


Koolituse korraldus

Koolitus toimub teisipäeval, 6. juunil kell 17.30-20.30 Kopli Ametikoolis (Kopli 98).

Kestvus 4 akadeemilist tundi, mis on võrdväärne 3 astronoomilise tunniga. 

Pauside ajal on võimalik jalga sirutada ja keha kinnitada. Selleks soovitame võtta midagi enda poolt kaasa, kuna söögikohti läheduses paraku ei ole. Enda poolt pakume kohapeal kõigile osalejatele smuuti ja müslibatooni.

Koolitus toimub eesti keeles.

Osaleda saab kuni 30 inimest.

Küsimuste korral võtke ühendust: Maria Derlõš (maria.derlos@tallinnlv.ee)


Registreerimine

NB! Palume registreerida hiljemalt 31. maiks kell 10. Nii saame hinnata huviliste hulka. 

Juhul, kui huvilisi on rohkem, jälgime ka seda, et võimalikult paljude erinevate kogukonnaaedade esindajad saaksid osaleda.