Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Männikeste oma rühma peenrakastis kasvanud...

Männikeste oma rühma peenrakastis kasvanud...

Männikeste rühma lapsed käisid teisipäeval taas oma õppeaia peenrakasti juures uurimas, kas tillvarred on nüüd pikkust juurde kasvatanud. Täna pakutakse lõunasöögiks suppi ja sinna peale sobib ju väga hästi tilli lisandiks panna...
Esimesena vaadati siiski üle redised, mis sel aastal väga sooja kevade tõttu ei tahtnud punast redisepalli mulla sisse kasvatada - oli ikka ainult puine punane juurejupp. Õpetaja ütles, et kui redised nüüd ilusasti ära õitsevad, siis peaksime saama siit uued seemned ja kui sügisepoole ilmad jahedamaks hakkavad minema, paneme need seemned mulda ning ehk saame siis oma peenra rediseid maitsta. Tilli oli küll juurde kasvanud ja õpetaja Jaanika pakkus kõigile lastele kohe rohelise varrekese maitsta. Lastele tilli maitse meeldis ja nii sai neil lausa peenra kõrval, koos tillivarre sisse pugenud vitamiinidega, pisike piknikuhetk veedetud.
Seejärel korjati tilli veel lõunasöögi tarbeks kaasa ning oligi aeg tuppa sööma minna. Kui lastel käed pestud, istusti laua äärde sööma. Need lapsed, kellel supp oli taldrikusse tõstetud, said kohe peenravärsket ja peeneks hakitud tilli supi peale lisada. Head isu!