Ajalugu
Lasteaia ajaloo kirjapanemist alustas 01.10.1984 juhataja Marju Metsniit.
Lasteaed avati 1967.aasta 01.märtsil ja kandis nime Tallinna 118.Lastepäevakodu. Tegutses 12 rühma ja lasteaiakohti oli 280 lapsele.
Lastepäevakodu asemel seisis enne talumaja, mille õues kasvas kõrge kask. Pärast õue asfalteerimist hakkas kask kuivama. Vana kase asemele istutati grupina kolm väikest kaske, mis nüüd on ilusad, suured ja uhked puud. Kaskede juurde istutati ka kuuseke lootuses, et kunagi saab kuuse külge ehteid riputada.
Lasteaia ehitamiseks oli valitud just õige paik – noorte mändide roheline müür maja ees ja ümber rõõmustas südant ning silma, andis tervist ja tegutsemishoogu nii lastele kui täiskasvanutele. Rõõmsate mudilaste päevakodu muudeti hubaseks ja meeldivaks. Ühise jõu ja ettevõtmisega loodi lasteaia traditsioonid.
1974.aastal tehti majas kapitaalremonti, mille käigus noored toimekad kasvatajad ja abilised näitasid oma meisterlikkust maalritena, krohvijatena, pottseppadena õigustades mõtet – lastega tegelev inimene peab kõike teadma ja oskama. Ja jälle avas lasteaed uksed 1975.aasta septembris.
1987.aasta veebruaris arutati, kas panna Mustamäel kinni 118.Lastepäevakodu või 105.Lastepäevakodu. Palavate lahingute tulemusel otsustati veebruari lõpus, et mõlemad lasteaiad jäävad alles.
03.oktoobril 1988.aastal tähistati õpetajatepäeva esmakordselt sini-must-valge lipuga aukohal ja detsembris toimusid jõulupeod.
1990.aastal nimetati lasteaed ümber Tallinna Lastepäevakoduks „Männikäbi“ ja 2000.aastal Tallinna Männikäbi Lasteaiaks.
1992.aasta sügisest avati kaks liitpuudega laste rühma. On saadud kogemusi erivajadusega lastega töötamiseks ja iga lapse eripäraga arvestamiseks. 2002.aasta sügisest töötab erivajadusega lastele arendusrühm ja on loodud sobitusrühmad.
Lasteaed on olnud pikka aega praktikakohaks tulevastele lasteaednikele, aga ka meditsiiniõdedele, sotsiaaltöötajatele, kokkadele. Nüüdsest ka eripedagoogidele.
2020. aastal renoveeriti lasteaed. Remondi käigus rekonstrueeriti maja siseruumid, paigaldati tänapäevane soojustatud fassaad, rajati uued praegustele nõuetele vastavad tehnosüsteemid, sealhulgas elektri- ja küttesüsteemid ning ventilatsioonisüsteem, millega tagati rühmaruumides lastele tervislik sisekliima. Kui varasemalt oli majas 12 rühmaruumi, siis peale remonti jäi alles 10, selleks et kõikidel rühmadel oleks eraldi mängu- ja magamistuba. Remondi tulemusena saavutati märkimisväärne energiasääst võrreldes varasemaga, maja uus energiaklass on B.