Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Eriliste Piparkookide Päev

Eriliste Piparkookide Päev

Tallinna Männikäbi Lasteaias toimus 7. detsembril taas Mustamäe lasteaedade lastele Eriliste Piparkookide Päev.

Eriliste Piparkookide Päev on Männikäbi lasteaias juba traditsiooniks saanud sündmus, kuhu on oodatud osalema Mustamäe lasteaedade arendus-, tasandus- ja sobitusrühmade lapsed. Sellel aastal osalesid piparkookide päeval Vesiroosi, Õunakese, Pallipõnni ja Männikäbi lasteaedade lapsed.
Piparkookide päeval osalesid lapsed erinevates töötubades, kus usinate päkapikkude juhendamisel lauldi, tehti joogat, meisterdati taaskasutatud materjalidest jõulukuuski ning loomulikult valmistati ja kaunistati maitsvaid piparkooke.
Lõpetuseks kogunesid kõik külalised ja Männikäbi lapsed ühiselt lasteaia hoovi, et jõulumuusika saatel juua sooja teed ning maiustada piparkookidega. Tänutäheks kingiti külalisetele personali poolt voolitud erilised savist piparkoogid, mis küpsetati valmis lasteaia saviahjus.
Päeva õnnestumiseks algasid ettevalmistused juba varakult. Kaasatud olid nii suured kui ka väikesed männikäbid täites maja hoogsa sagimisega – küpsetati üheskoos piparkooke, tehti ettevalmistusi töötubadeks, kaunistati rühmaruume  ning toodi metsast saali kuusk.  
Eriliste Piparkookide Päev on Tallinna Männikäbi Lasteaias toimunud ka varasematel aastatel ning on kujunenud meeleolukaks jõulueelseks traditsiooniks.