Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Olümpianädal Männikäbi Lasteaias

Olümpianädal Männikäbi Lasteaias

Väikesed ja suured männikäbid võtsid üksteisega mõõtu esimestel Männikäbi Lasteaia taliolümpiamängudel, mis toimusid 21.02-28.02.2022

21. veebruaril sai kogu lasteaiapere kokku ning liikus ühtse rongkäiguna lasteaia staadionile. Enne seda olid kõik teinud suuri ettevalmistusi - valminud olid olümpiarõngad, igale rühmale oma lipp jne, isegi kaitsemaskid olid temaatilised. Staadionil tervitas kõiki olümpia maskott Oravake. Õppealajuhataja pidas avakõne, mis järel süütas Oravake olümpiatule ja nii algasidki sündmusterohked olümpiamängud. Enne kui väiksed sportlased said üksteisega mõõtu võtma hakata, tuli kõik lihased soojaks võimelda ja kuidas saaks seda paremini teha kui Leopoldi võimlemise laulu saatel.

Esimese alaks oli jäähoki, kus vastamisi mängisid Vallatute ja Mesimummude vaprad sportlased. Mäng oli tasavägine ning lõppes viigiga. Seejärel oli Õnneseene rühma osavatel sportlastel võimalus näidata publikule oma suurepäraseid vigurkelgutamise oskuseid. Selle päeva viimased alad viidi läbi Kadaka staadionil, milleks olid Sipsikute ja Õnneseente suusavõistlused. 

Teisel päeval demonstreerisid oma osavust lumelauasõidus ja vigursuusatamises Päikesejänkude koolieelikud ning Oravakese rühma väikesed sportlased näitasid oma rammu kelgu vedamisel.

Kolmandal päeval asus võistlustulle Kiisupesa rühm, kes hoogsas ja tasavägises käbide kelgus vedamise võistluses saavutas häid tulemusi. Südamekeste rühm läks oma olümpiaala sooritama Vabaõhumuuseumisse, kus tuldi oma kategoorias saanisõidu meistriteks.

Neljandal päeval näitasid oma oskusi Siilikesed vigurkelgutamises, tehes pead pööritavaid trikke. Samal ajal vedas Puhhi rühm oma varustuse lasteaia kelgumäele, et selgitada välja kõige kiirem mäest laskuja. 

Nagu ühele korralikule spordivõistlusele kohaselt, kajastas kogu nädala spordisündmusi spordireporter Oravake, kes intervjueeris sportlasi, pealtvaatajaid ning vahepeal sportlaste motivatsiooni hoidmiseks osales ka ise erinevatel võistlustel. Sel nädalal oli olümpiavaimu tunda iga rühma tegemistes. Teemat käsitleti kunstitegevustes, ühistes juturingides ja mängudes ning isegi söögilauas.

Nädal möödus kiiresti ning oligi käes olümpia lõpetamine. 28. veebruaril kogunesime ühtse meeskonnana lasteaia staadionile, kus piduliku lõputseremoonia käigus sai iga rühm endale diplomi, kuldse karika ja kuldmedalid. Tegime mälestuseks olümpiarõngaste taustal rühma pildid kõigile armsaks saanud Oravakesega. Lõpetuseks kõlas lasteaia laul.  

Olümpianädalale tagasi vaadates saame tõdeda, et kõik suured asjad saavad alguse väikestest. Ühest väikesest mõttest sai lasteaeda ühendav sündmus, mis tõi rõõmu nii väikestele kui suurtele ning jääb kindlasti kauaks meelde. Kuna suure tõenäosusega on paljud olümpiavõitjad alustanud oma sportlase teed just lasteaiast, siis on võimalik, et ka meie väikestest männikäbidest sirgub tulevikus mõni suur sportlane ning meie taliolümpia on selle tee suurepäraseks alguseks.

Loodame, et alguse on saanud tore traditsioon, seega kohtume nelja aasta pärast!

7.jpg

11.jpg

28.jpg

15.jpg5.jpg

8.jpg

3.jpg

la.jpg

21.jpg

24.jpg

27.jpg

22.jpg