Männiku lasteaia ajalugu
Männikul, Valdeku (uus aadress: Kraavi 4) tänaval individuaalelamute rajoonis asuv lasteaed valmis 1963.a. märtsis. Lasteaed ehitati tüüp-projekti järgi 280-le lapsele ja kandis nime Tallinna Linna 59. Lastepäevakodu. Hiljem on olnud mitmeid nimemuudatusi: Tallinna 59. Lastepäevakodu; Kosmonaut V.Tereškova nimeline Tallinna 59. Lastepäevakodu; Tallinna Männiku Lastepäevakodu ning alates novembrist 1999 – Tallinna Männiku Lasteaed. Koos uue nimega saime hoonele uued aknad, uksed, köögi, kütte- ja elektrisüsteemi ning välisviimistluse. Uue värvilahenduse ja kaasaegse sisustusega lasteaed oli tore kingitus nii lastele kui töötajatele. 2000.a. lammutati hoovinurgas vana katlamaja, mille asemele tekkis mänguväljak. 2001.a. pälvis lasteaed Tallinna Linnavalitsuse poolt korraldatud konkursil "Kõige Inimsõbralikuma Lasteaia" tiitli. Õuemänguvahendite uuendamine on jätkunud järjepidevalt, 2003a teostanud õueala ulatuslik haljastamine ja asfeltkatte uuendamine.
1965.a. kinkis tollane Elamuehituse Trust kahele lasteaiale hoonestatud maa-ala Laulasmaal mere ääres, kus me oleme korraldanud suvelaagreid kuni tänapäevani. Alates 2001.a. on laager Tallinna Linnavolikogu otsusega meie lasteaia ainuomandis. Suvelaager asub Laulasmaal, Lohusaare tee 9.
UUS ALGUS
Tallinna Männiku Lasteaia vana, 1963. aastal kasutusse võetud H-tüüpi hoone lammutati 2023a suvel, kuna see ei vastanud tänapäeva nõuetele ja selle renoveerimine polnud otstarbekas. Uue lasteaia ehitustegevus algas 17.07.2023.a. 15-kuuga ehitati nüüdisaegne ja lastele paremaid tingimusi pakkuv kahekorruseline betoonmaja, kus on 10 rühmaruumi kokku 224 lapsele.
Nõmme linnaosas, miljööväärtuslikul alal paikneva maja värvilahendus on piirkonda sobivates toonides – kasutatud on heledamat ja tumedamat puitu ning roostekarva oranži. Välisvalgustuse planeerimisel pöörati tähelepanu, et see ei põhjustaks valgusreostust. Lasteaia territooriumil on rohkelt looduslikku haljastust.
Männiku lasteaia teeb eriliseks asjaolu, et see on esimene lasteaed Nõmme linnaosas, kus on ka bassein, saun ja soolakamber. Bassein annab väikestele linlastele võimaluse omandada esmased oskused, kuidas vees ohutult hakkama saada. Lasteaias on inspireerivad ruumid, mis toetavad laste arengut ja loovust. Lisaks rühmaruumidele pakuvad põnevat tegutsemislusti veel avar aula, spordisaal, kokandus- ja robootikaklass, talveaed ning erinevad tegevuspesad rekreatsioonialal. Laste arengu igakülgseks toetamiseks on tugispetsialistide jaoks loodud vajalikud ruumid ning liikumisraskustega laste vastuvõtuks tingimused.
Õuealal on eelistatud liikuma kutsuvaid spordi- ja mänguvahendeid. Sisehoovi on rajatud laste liikluslinnak, staadion ja kelgumägi ning iga rühm saab kasutada õppeaia istutuskaste. Erilahendusena valmis lasteaiale modernne laululava, kus saab läbi viia õueüritusi ja kontserte. Rajatud on ka jalgrataste parkimiskohad, millest osa asub varikatusega kaetud alal.
- Tallinna Männiku Lasteaia uue hoone projekteeris Nord Projekt AS, maja ehitas Fund Ehitus OÜ ning ehitusjärelevalvet teostas Tallinna Linnaehituse AS.