Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Ka pimeduses võid leida palju valgust

Novebmer on üks pime kuu. Pimedas on aga vaja valgust. Valgust annavad laternad. Vallatud ostustasid meisterdada endale jogurtitopsist laternaümbrised, kuhu mahub LED-küünal ja minna laternatega pimedust uurima .
Läkisme juba tuttavasse Tiigiveski parki. Kõik oli teistsugune kui tavaliselt. Ronisime ka Poolamäele, kust leidsime karbi sooviubadega. Iga laps sai soovida ühe soovi endale ning teise kellelegi teisele. Mõni laps soovis midagi maailmale, teine emale ja kolmas sõbral.
Kui soovioad söödud ja soovid teele saadetud, oligi aeg tagasi lasteaia poole minna. Lapsed arvasid, et pimedas oli tore ja põnev ning natuke hirmus ikka ka.

Valguse ja varjudega katsetasid ka teised lapsed. Eesti keele tunnis õpiti keelt ja kogeti ümbrust hoopis põneval viisil. Tavapäraselt valge klassiruum muutus pimedaks, aga keegi ei kartnud. Põnevust lisasid värvilised lambid, kivikesed, valgusega vurrid jne.  Tänu andekale ja leidlikule eesti keele õpetaja Liiale, said lapsed kogeda ka 3D kujutisi läbi hologrammi. Nii oli põnev vaadelda, kuidas sädeleb taevas ilutulestik ja sammuvad dinosaurused.

 #teemaaasta #valgusekuu 

Sarnased uudised