Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

PRIA projektiga Niliske mahetallu

PRIA koolikava kaasnevate haridusmeetmete toetusel sai Mardi lasteaia kolm aiarühma osaleda aktiivõppepäevadel Niliske mahetalus.

Mürakarude, Vallatute ja Rüblikute rühma lapsed külastasid 2.-4.mai Harku vallas asuvat Niliske mahetalu, kus põnevaid tegevusi jagus mitmeks tunniks. Ilm oli neil kordadel päikseline, kuid veidi tuuline. 

Lapsed said tutvuda mahetalu tegemistega. Vaadeldi üheskoos eemalt lihaveiseid. Lapsed nägid ja tutvusid musta- ja punasesõstra põõsastega ning nägid hiilgama suurt rabarberi põldu (ligi 10 000 taimega). Said teada, kuidas kasvab rabarber ja tutvustati, mida sellest teha annab. 

Iga laps sai ka ise kevadisi talutöid proovida. Lapsed katsetasid põõsaste aluste katmist multšiga. Tasuks hea töö eest said lapsed maitsta kohalikest marjadest valmistatud erinevaid mahlu ja perenaise küpsetatud pannkooke. Enim elevust tekitas lastes õues käte pesemine, rohul püherdamine ja heinapallidel turnimine.

Maal on tore! Lapsed nägid lisaks talu tegemistele palju muudki põnevat: lõunamaalt saabuvaid hanesid, suuri sipelgapesi, põllul jooksvaid hirvesid ning Vallatutel õnnestus tagasiteel lasteaeda kohata ka teepervel uudistavat rebast. 

Lastel oli elamusterohke ja vahva päev!

Aitäh Niliske talu perenaine kostitamast!

 20220504_105954.jpg.jpg-COLLAGE.jpg