Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Märka ja aita! lugu

Märka ja aita! lugu

Meil on põhjust tunda suurt uhkust ja heameelt, et heategevusprogramm „Märka ja aita!“ on nüüdseks juba üle kümne aasta jätkuvalt elujõuline ja valmis pakkuma lastele materiaalset tuge.
Viimastel aastatel keskendub „Märka ja aita!“ erakorralistele juhtumitele, mille tagajärjel on lapsed sattunud abivajaja seisu. Abi võib küsida küll kogu aasta jooksul, kuid eriti hea aeg on seda teha praegu, jõulude eel

Neljateistkümne tegevusaastaga oleme rõõmu valmistanud juba sadadele lastele, kes on saanud uusi talveriideid ja -jalanõusid, spordiriideid, koolitarbeid, mänguasju ja palju muud. Kõige selle hankimiseks on õla alla pannud meie koolid ja lasteaiad oma rohkete heategevusprojektidega, lisaks haridusametile on kaasa löönud veel ka haridustöötajate ametiühing, mitmed ettevõtted ja eraisikud. 
„Märka ja aita!“ egiidi all või ka sellest eraldiseisvalt oleme aidanud haigeid lapsi lastehaiglas, eakaid inimesi hooldekodus ning hüljatud loomi varjupaigas. Oleme hakanud vaderiks loomaaia asukatele ning löönud kaasa teistes heategevusprojektides. Nii see võikski jääda – märkame, hoolime ja aitame, sest see on osa inimeseks olemisest.

2022 aastal on abitaotlusi laekunud 11 haridusasutusest - 6 koolist ja 5 lasteaiast, kokku 73 lapsele – nendest 44 koolilapsele ja 29 lasteaialapsele.
„Märka ja aita!“ juhtrühma otsusega  jagati toetust arvestuslikult 150 EUR koolilapse kohta ja 130 EUR lasteaialapse kohta, mille eest saab soetada Prismast talveriideid ja jalanõusid, vajadusel ka toitu. Kokku jagati sellel aastal toetust 10370 EUR
Jätkuvalt on väga teretulnud ka annetused „Märka ja aita!“ toetuseks, sest vahel märkamisest ja hoolimisest üksi ei piisa. Annetused on oodatud Tallinna Alushariduse Juhtide Ühenduse (TAHJÜ) erikontole SEB EE101010220109320011oma annetuse saad teha ka SIIN!
 
„Märka ja aita!“ juhtrühma liikmete nimel Tallinna Haridusamet


download.jpg
 

 Avalehele

 

Viimati muudetud 15.12.2022