Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lasteaedade Filmifestival LAFF Tallinna Lasteaias Sipsik

Lasteaedade Filmifestival LAFF Tallinna Lasteaias Sipsik

28. aprillil 2016 toimus Lasteaedade Filmifestival LAFF Tallinna lasteaias Sipsik, kuhu kutsuti kõik väikesed ja suured filmihuvilised lasteaedade poolt loodud filme vaatama.

Festivalil esilinastusid kümme filmi, mis on valminud Tallinna Nurmenuku, Pallipõnni, Kivila, Vikerkaare, Päikesejänku, Haraka ja Sipsiku lasteaia õpetajate eestvedamisel. Filmide vaatamiseks avati lasteaias Sipsik filmisaalid Rutsik ja Tipsik, kus toimus kokku kuus kinoseanssi ning lisaks oli avatud väike multikalebola Sipsik, kus sai patjadel ja kott-toolidel mõnuledes multifilme vaadata kokku neljal seansil.
Festivalil linastusid mängufilmid "Valge Pullike", "Räim kuningaks", "Ma teen su terveks!", ütles karu" ja "Printsessi seiklused", muusikavideo "Elsa", loodusõppefilm "Vihmaussid lasteaias" ja tõsielufilm "Lapse päev lasteaias" ning animafilmid "Jänese pikk toiduotsimine", „Maailm muutub“, "Autoabi" ning "Kunksmoor". Festivali külastas lisaks Sipsiku lasteaia lastele veel 16 rühma Tallinna Männi, Suitsupääsupesa, Naba, Merivälja, Haraka, Kivila, Nurmenuku, Päikesejänku, Vikerkaare ja Pallipõnni lasteaiast ning Midrimaailma lastekeskusest.
Lisaks filmielamusele oli lapsi kohapeal ootamas ka väike magus üllatus ning lahkudes oli igaühel võimalus valida ja võtta kaasa enda jaoks filmiteemaline lemmik värvipilt/nuputamisülesanne. Filmifestivali piletimüügist saadud tulu (313eurot) annetati „Märka ja aita!“ heategevusfondi.
Filmifestivali LAFF idee autoriks ja eestvedajaks oli lasteaia Sipsik õpetaja Marilin Johanson.