Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Meelespea Lasteaia ajalugu

Tallinna Meelespea Lasteaia ajalugu

Tallinna Meelespea Lasteaed alustas tegevust 21. veebruaril 1977. aastal ning on Tallinna 144. Lastepäevakodu õigusjärglane. 5. juunist 1990. aastal muudeti lasteaia nimi Tallinna Meelespea Lastepäevakoduks  ja 18. oktoobril 1999. aastal nimetati see ümber Tallinna Meelespea Lasteaiaks. 
Alates 1. märtsist 2000.a. on lasteaed Tallinna linna hallatav asutus, mille kõrgemalseisev organ on Tallinna Haridusamet. Lasteaed juhindub oma tegevuses Eesti riigi ja linna õigusaktidest ning haridusameti direktori käskkirjadest ja põhimäärusest.
1975. aastal liideti Õismäe küla täielikult  Tallinna koosseisu, kus hakkas arenema uus elamurajoon. Sinna kerkisid viie-, üheksa- ja kuueteistkümne korruselised elamud, samuti koolid ja lasteaiad.  Tallinna 144. Lastepäevakodu, praegune Meelespea lasteaed, projekteeris Eesti NSV Riiklik projekteerimisinstituut "Eesti Projekt" ning ehitust juhtis Tallinna Elamuehituskombinaat. Lasteaed projekteeriti 12 rühmale ja projekt sisaldas uudse lahendusena ka basseini. Lasteasutus valmis 1977. aastal.
Lasteaed alustas õppe- ja kasvatustegevusega 3. märtsil 1977. Töö algas 16 lapsega, kuid aja jooksul kasvas laste arv ning 1980. aastal avati kõik 12 rühma: kolm sõime- ja üheksa aiarühma. 1980. aastast on lasteaias kolm sõimerühma ja üheksa aiarühma, ning 1998. aastal loodi kehapuudega laste rühm, millest hiljem kujunes sobitusrühm.
Esimene  lasteaia juhataja oli Helju Välisson. Aasta 1978 tõi Tallinna 144. Lastepäevakodule uue juhataja Anne Lille ning uue õppealajuhataja Ülle Paisi, kes on tänaseni (2024.a.) õppealajuhataja ametis.
1983. aastal võttis lasteaia juhtimise üle Ülle Ude, kes oli selles ametis 26 aastat. Tema juhtimise ajal uuendati lasteaia fassaadi, rühmaruume ja õueala. Lasteaed keskendus lastele mitmekülgse arengu pakkumisele läbi mänguliste ja loovate tegevuste, mida toetas lastesõbralik personal.
1999. aastal sai lasteaed uue nime – Tallinna Meelespea Lasteaed. 2001. aastal said lasteaia rühmad numbrite asemel nimed: Mõmmikud, Pesamunad, Jänkukesed, Sipsikud, Õiekesed, Naerulinnud, Kuldkalakesed, Mesimummid, Päikeselapsed, Naksitrallid, Lepatriinud ja Pererühm.
2009. aastal asus ametisse lasteaia neljas direktor Kristina Märks, kes on ametis tänaseni (so 2024.a). Koostöös uue juhi, lasteaia personali ja lastevanematega töötati välja lasteaia põhiväärtused: austus, tervis, hoolivus, sallivus ja loovus.
Uue direktori ametisse astumisega said paljud lasteaia ruumid värske ilme. Hakati ellu viima rahvusvahelisi projekte ning loodi mitmeid töörühmi. 
Aastal 2014 avati lasteaias kolmeteistkümnes rühm – Pokud, mis oli avatud 2023 suveni.
1. septembril 2024 algas Meelespea lasteaia töö tavapärasest erinevalt. Vana lasteaiahoone Õismäe tee 92 lammutati, et ehitada uus lasteaiahoone. Kuni ehitustööd kestavad, on Meelespea lasteaia rühmad paigutatud ajutistele pindadele: kolm rühma (Jänkukesed, Päikeselapsed, Kuldkalakesed) Tallinna Rukkilille Lasteaeda, üks rühm  (Naerulinnud) Tallinna Karikakra Lasteaeda, üks rühm (Pererühm) Tallinna Nurmenuku Lasteaeda ja kuus rühma (Mõmmikud, Naksitrallid, Pokud, Sipsikud, Lepatriinud, Mesimummid) moodullasteaeda aadressil Vilde tee 69/3. 
2024/2025 õppeaastat alustas 11 rühma. Ära kadus Pesamunade rühm ja Õiekeste rühm võttis uueks nimeks Pokud.  
4. septembril 2024 avati pidulikult moodullasteaed Mustamäel, kus osalesid Haabersti linnaosa vanem Anna Levandi, haridusala abilinnapea Aleksei Jašin ja linnavara ala abilinnapea Viljar Jaamu, kes koos direktor Kristina Märksiga lõikasid läbi sümboolse lindi. Moodullasteaed on ajutine lahendus, kuni Meelespea lasteaia uus hoone 2025. aastal valmib ja rühmad saavad oma majja naasta. 
Tallinna Meelespea Lasteaias käib 1. oktoobri 2024  seisuga 212 last ja töötab 51 inimest. 

RAAMAT  "Meie maja aja lugu 1977-2022"


TALLINNA MEELESPEA LASTEAED.png

Viimati muudetud 17.10.2024