Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Erasmus+ “Ma olen julge ja abivalmis inimene” rahvusvaheline LTTA projektikohtumine Bulgaarias

Erasmus+ “Ma olen julge ja abivalmis inimene” rahvusvaheline LTTA projektikohtumine Bulgaarias

Burgas´e linnas Bulgaarias toimus 14.-16. juuni 2021 rahvusvahelise Erasmus+ “Ma olen julge ja abivalmis inimene - kuidas õpetada, läbi väärtuskasvatuse ja praktiliste tegevuste, koolieelses eas olevatele lastele esmaabi” projekti esimene kontaktkohtumine.

Seni oleme covid-pandeemia piirangute tõttu projekti ellu viinud virtuaalselt, mistõttu Bulgaaria LTTA kohtumine oli kauaoodatud rõõmusündmus. Kohtumisele tulid partnerid Eestist, Rumeeniast ja Põhja-Makedooniast. Seekord liitus Norra partner meiega virtuaalselt, kuna nende riigis kahjuks piiranguid ei leevendatud. Küll aga oleme kindlad, et järgmisel kohtumisel, mis on planeeritud toimuma Eestis, me saame ka oma Norra partnereid viimaks päriselt kohata!

Bulgaaria partnerid võtsid meid vastu oma peamises filiaalis, mille sisehoovis tervitasid meid kõik lasteaia suured ja väikesed lapsed erinevate tantsu- ja laulunumbritega. Pidulikule vastuvõtule järgnes tutvumine “Radost” lasteaiaga, Bulgaaria haridussüsteemi korraldusega ja nende varasema kogemusega esmaabi ning terviseõpetuse valdkonnas. Peale sisutihedaid ettekandeid toimus pärastlõunane katamaraanisõit  St. Anastasia saarele, kus toimus esmaabikoolitajate Margit ja Oskar Pärna eestvedamisel koolitus ohtude kohta merel, kuidas neid ennetada ja kuidas kutsuda abi.

Järgmisel päeval toimus sisutihe projektitöö, mille vältel partnerid tegid ülevaate oma vastutusaladest ja senisest progressist. Norra projektipartner esitles projekti levitustöö kava, mis sai ühiselt kinnitatud. Põhja Makedoonia tegi ettepanekuid projekti kommunikatsiooni parendamise osas, Rumeenia partner tutvustas senini loodud ja kokku kogutud Esmaabi kohvri (First Aid KIT) materjale, Bulgaaria partner esitles projekti hindamise tulemusi ja Eesti partner koordineeris projekti juhtimisega seonduvaid diskussioone. Päev jätkus koolitusega, milles keskendusime erinevatele praktilistele esmaabivõtetele ja tehnikate ühtlustamisele.

Viimasel päeval toimus väga praktiline ja sisutihe esmaabi võtete koolitus, kus kõik osalejad said oma teadmised ja oskused proovile panna. Päeva lõpus lepiti kokku uue perioodi kodustes ülesannetes. Iga päeva lõpus toimus reflektsiooniring, mille jooksul said kõik partnerid sõna võtta. Projektireisilt naastes olime kõik esmaabi teadmiste ja oskuste võrra rikkamad ning veendunud, et meie projekt liigub õiges suunas. Eestit esindasid rahvusvahelisel projektikohtumisel esmaabikoolitajad Margit ja Oskar Pärn, projektijuht ja Sipsikute rühma õpetaja Kätlin Valge ning projektitöörühma särav liige Naerulindude õpetaja Terje Vandmann.

Oleme väga tänulikud võimaluse eest kohtuda kontaktselt ja oleme kõrgelt motiveeritud järgmisena vastu võtma projektipartnereid oma lasteaias!