Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Haabersti lasteaedade "HEA INIMESE GALA 2024"

Haabersti lasteaedade "HEA INIMESE GALA 2024"

Haabersti lasteaedade Hea Inimese Galal pandi taaskord  proovile laste oskused esmaabi osutamisel. Neljapäeval, 25. aprillil toimus juba 19. korda Haabersti lasteaedade 5.-6. aastastele lastele mõeldud väärtuspõhine esmaabivõistlus, mida korraldab Tallinna Meelespea Lasteaed. Kokku võistles 10 võistkonda erinevatest Haabersti lasteaedadest, kelle ülesandeks oli osutada esmaabi kolmes erinevas olukorras: elustamine, terve selgrooga kannatanu ja selgroovigastusega kannatanu. Ürituse avas Meelespea direktor Kristina Märks, tervitades külalisi ja lasteaedade tublisid esmaabiandjaid.
Igast lasteaiast oli kohal võistkond, kelle ülesandeks oli  lahendada erinevaid ülesandeid.  Kõik võistkonna liikmed näitasid suurepäraseid oskuseid ja teenisid auga välja medali ning  lastepärase esmaabi käsiraamatu.
Hea Inimese Galat külastas aukülalisena Eesti Vabariigi Presidendi abikaasa, proua Sirje Karis.
Proua Sirje Karis tunnustas Eesti laste uskumatut tublidust esmaabi andmisel ning tänas ilusa  ja õpetliku päeva eest. "Suured tänusõnad ka teile, head õpetajad," ütles pr. Karis, "sest ükski laps ei kasva suureks, kui tema kõrval ei ole head õpetajat."
Lapsi esmaabi võistluseks ettevalmistades said õpetajad kasutada materjale, mis sündisid läbi SA Archimedes Erasmus+ programmi rahvusvahelise koostööprojekti KA229 „I am a brave and helpful person“ / „Ma olen julge ja abivalmis inimene“.  Projekti tulemusena koostati rahvusvaheline veebipõhine esmaabi õppematerjalide kogum, mis on kättesaadav seitsmes eri keeles: inglise, eesti, norra, bulgaaria, makedoonia, rumeenia ja ukraina keeles. See kogumik sisaldab erinevaid situatsioonikaarte, videoid, töölehti ja mänge.  Veebilehega saab tutvuda SIIN.

Täname kõiki, kes aitasid kaasa ürituse korraldamisel, läbiviimisel ja toetamisel! Suur kummardus õpetajatele, kes valmistasid lapsed ette esmaabi võistluseks.  Eriti suur tänu kõikidele väikestele elupäästjatele, kes on omandanud oskused, kuidas vajadusel kaaslast aidata. Omapoolsed tänusõnad andis üle ka Tallinna Haridusameti juhataja, Kaarel Rundu.
Päev oli täis põnevust ja õppimisvõimalusi ning osalejatele jäi kindlasti meelde mitmeid olulisi teadmisi esmaabi kohta. Ürituse käiku ja olulisust kajastas ka Kanal 2 Reporter saade, mis tõi esile meie väikeste päästjate aktiivsuse ja valmisoleku reageerida hädaolukordades. Reporteri videoklippi saab vaadata SIIT.

Video „Hea Inimese Galast 2024“ asub SIIN.
Fotod: Kadri Karm

PILDIGALERII