Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

"Hea Inimese Gala 2022" Tallinna Meelespea Lasteaias

"Hea Inimese Gala 2022" Tallinna Meelespea Lasteaias

Neljapäeval, 28.04.2022.a toimus Tallinna Meelespea Lasteaias traditsiooniline Haabersti lasteaedade 5-6 aastaste laste esmaabi võistlus „Hea Inimese Gala“.

Tallinna Meelespea Lasteaed ja MTÜ Rahvakoolitus ELU eesotsas Margit Pärnaga teevad koostööd juba 16  aastat. Nende aastate jooksul on väga palju lapsi ja õpetajaid omandanud teadmisi ja oskusi , kuidas esmaabi anda ja kaaslast vajadusel aidata.

„Hea Inimese Galal“ osalesid Haabersti lasteaedade 5-6 aastaste laste 6 liikmelised võistkonnad, kelle ülesandeks oli osutada esmaabi 3 erinevas olukorras: elustamine, trauma ning verejooks.

Võistlusel osalesid lapsed seitsmest Haabersti lasteaiast:

  • Tallinna Meelespea Lasteaed
  • Tallinna Lasteaed Vikerkaar
  • Tallinna Nurmenuku Lasteaed
  • Tallinna Rukkilille Lasteaed
  • Tallinna Lasteaed Karikakar
  • Tallinna Lasteaed Pääsusilm
  • Tallinna Veerise Lasteaed

Sel aastal olid „Hea Inimese Galal“ külas ka meie lasteaia poolt koordineeritud rahvusvahelise projekti „I am a brave and helpful person- how to teach first aid to preschool children through value- based education and practical activities“ („Ma olen julge ja abivalmis inimene- kuidas õpetada läbi väärtuskasvatuse ja praktiliste tegevuste koolieelses eas olevatele lastele esmaabi“) külalised Norrast, Bulgaariast ja Rumeeniast. Projekti üheks eesmärgiks on jagada häid praktikaid ning julgustada projektis osalejaid ka oma riigis esmaabi üritusi läbi viima.  

Suur tänu riigikogu liikmele Marek Jürgensonile, tänu kellele said esimesed kolm võistkonda kingituseks elustamise nukke, millega saavad lapsed harjutada elustamise võtteid ka tulevikus. Kõik osalenud lasteaiad kingituseks uhke „Esmaabijaama“ ja esmaabivahendite kotid, millega on hea minna õppekäikudele. Samuti said lapsed individuaalse medali ning vahva loomamustrilise plaastripaki. 

Rohkem pilte leiab SIIT.