Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Päikeselapsed osalesid rahvusvahelises projektis „Say Hello to the World“

Päikeselapsed osalesid rahvusvahelises projektis „Say Hello to the World“

Õppeaasta alguses anti Päikeselastele võimalus osaleda rahvusvahelises projektis „Say hello to the world“.

 Projekti eesmärgiks on võimalus õppida paremini tundma iseennast ja oma lähiümbrust aga ka erinevaid kultuure ja traditsioone. Projektiga ühinedes arendavad lapsed oma loovust ja omandavad teadmisi mängides, loomingutes, tantsides, lauldes, joonistades jne.

Tegemist oli virtuaalse projektiga, mille kaudu lõime kontakti Horvaatia lasteaia rühmaga Vikerkaar. Õppeaasta jooksul toimusid partnerlasteaiaga videokõned, mille jooksul läbisime projekti teemad ("viis sõrme"): pöial - see olen mina; nimetissõrm - mina ja minu pere; keskmine sõrm - mina ja minu lasteaed; sõrmuse sõrm - mina ja minu linn; väike sõrm - mina ja minu kodumaa; peopesa - hüvastijätt. Projekti kõiki teemasid läbides saame rahvusvahelise tunnustuse sertifikaadi näol: "Tolerantne lasteaed".

Päikeselapsed õppisid projekti käigus meeskonnatööd ehk kuidas istuda kõik koos kaamera ees ning arvestada teistega. Et teisi lapsi ekraanilt kuulda, pidid Päikeselapsed harjutama ka vaikselt olemist. Tutvusime ka Horvaatia loomadega ning nägime videot ilusatest maastikutest ning ehitistest Horvaatias.

Olenemata selles, et vahel oli probleeme internetiühendusega, tundsid nii lapsed kui ka õpetajad videkohtumistest suurt rõõmu ning oli tore näha ekraanilt teise riigi lapsi ning tutvuda nendega ning selle riigiga!

Päikeselapsed osalesid Say Hello to the World projektis 2020-2021 (2).jpg