Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pererühm osales rahvusvahelises projektis „Say Hello to the World“

Pererühm osales rahvusvahelises projektis „Say Hello to the World“

Sel 2021/2022 õppeaastal osalesid Pererühma lapsed rahvusvahelises projektis "Say Hello to the World", kus nende partnerlasteaiaks oli Sloveenia lasteaed ZAVOD. SV. JERNEJA – VRTEC BLAŽE IN NEŽICA SLOVENSKA BISTRICA, 4.skupina.

Projekti eesmärgiks on võimalus õppida paremini tundma iseennast ja oma lähiümbrust aga ka erinevaid kultuure ja traditsioone.

Õppeaasta jooksul toimusid partnerlasteaiaga videokõned, mille jooksul läbisime projekti teemad ("viis sõrme"): pöial - see olen mina; nimetissõrm - mina ja minu pere; keskmine sõrm - mina ja minu lasteaed; sõrmuse sõrm - mina ja minu linn; väike sõrm - mina ja minu kodumaa; peopesa - hüvastijätt. Projekti kõiki teemasid läbides saame rahvusvahelise tunnustuse sertifikaadi näol "Tolerantne lasteaed".

Teemade kaupa tehtud tegevused Pererühmas:

See olen mina- Lapsed võrdlesid end teise riigi lastega. Lapsed on teadlikud, et on erinevad rahvused ja kõik me oleme väga erinevad. Mõõtsime lapsi ja meisterdasime kasvumeetri.

Mina ja minu pere-Vestlesime teemal minu perekond ja vaatasime õppevideot erinevatest peremudelitest. Mõned lapsed meisterdasid kodus oma peremudeli.

Mina ja minu lasteaed-Õppisime selgeks, mis rühmas ja mis lasteaias me käime ja saime tuttavaks ka meie partnerriigi lasteaiaga. Võrdlesime  meie lasteaedasi. Oleme koos oma partneritega läbi videokõne mänge mänginud. Samuti õppisime mõningaid võõrsõnu. Rühma tahvelarvutiga oleme teinud pilte meie rühmast, lasteaiast ja üritustest lasteaias.

Mina ja minu linn- Lapsed koos õpetajatega meisterdasid hiigelsuure plakati koos lapsevanemate poolt saadetud piltidega  meie linnast. Uurisime ka lasteaia ümbrust käies õppekäikudel. Organiseerisime väikse maratoni jooksu tutvustamaks partnerlasteaiale oma linna üritusi.

Mina ja minu kodumaa- Lapsed tutvusid läbi videokõne partnerlasteaia kodumaa traditsioonide ja vaatamisväärsuste, kultuuri ja tavadega. Lapsed tutvustasid videos partnerlasteaiale meie kodumaa sümboleid ja tantsisid rahvustantsu kaerajaan.

Hüvastijätt-Lapsed õppisid ära projekti hümni ja laulsid seda koos projektipartneritega läbi videokõne.

Lõpuks saabus partnerlasteaiast Pererühma ka ilus postkaart, mida Pererühm koos õpetajaga luges ja uuris ning koos saadetakse ka Sloveeniasse üks ilus postkaart Pererühma poolt.

Projektis osalemine oli kõigi osapoolte jaoks uus kogemus!