Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pokud osalesid Nurmenuku raamatukogu programmis "Säästame loodust"

Pokud osalesid Nurmenuku raamatukogu programmis "Säästame loodust"

Pokud käisid Nurmenuku raamatukogus ja osalesid programmis nimega "Säästame loodust". Seal arutleti looduse säästmise ja hoidmise teemadel.

Raamatukogu tund toimus lugemisnurgas. Lapsed seadsid end mugavalt madratsitele istuma, et kuulata raamatukogu juhatajat (Jana Must), kes rääkis inimtegevuse mõjust loodusele. Vaadeldi fotosid, mis kajastasid tootmise ja tarbimise ning prügi loodusesse sattumise tagajärjel tekkinud kahjulikku mõju ookeanidele ja metsadele ning seal elavatele loomadele.
Samuti räägiti maavarade säästliku kasutamise vajalikkusest ja tarbimise vähendamise ning asjade/esemete taaskasutamise võimalustest. Lapsed küsisid Janalt arukaid ja sisukaid küsimusi ning arutlesid kuuldud teemal. Lastele sai selgeks, kui tähtis on loodust ja looduskaitse all olevaid loomi hoida ning kaitsta. Enne äraminekut tuletati meelde, millest raamatukogutund rääkis ja kuidas igaüks meist saab loodust hoida. Pisut jäi aega iseseisvaks raamatukoguga tutvumiseks. Lapsed said joonistada, vaadata raamatuid ja tutvuda lauajalgpalli mänguga.

Soovitame Nurmenuku Raamatukogu külastada ja programmist osa võtta.