Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Sipsikud osalevad rahvusvahelises projektis Say Hello to the World!

Sipsikud osalevad rahvusvahelises projektis Say Hello to the World!

Sel õppeaastal (2020/2021 õa.) osaleb Sipsikute rühm rahvusvahelises projektis Say Hello to the World!

Projekti eesmärgiks on võimalus õppida paremini tundma iseennast, oma lähiümbrust ning ka erinevaid kultuure ja traditsioone. Projekti käigus läbiviidavate tegevuste kaudu arendavad lapsed oma loovust ja omandavad teadmisi mängides, joonistades, tantsides, lauldes jne. 

Tegemist on virtuaalse projektiga, mille kaudu loome kontakti Sloveenia riigi Kidričevo lasteaia rühmaga, kelle nimeks on Siilikesed (Ježi). Õppeaasta jooksul toimuvad videokõned partnerlasteaiaga, mille käigus läbime ühiselt viis projektiteemat. Sipsikute ja Siilikeste esimene videokohtumine toimus märtsukuu esimesel päeval - päike siras kevadiselt ning laste elevus uute sõpradega kohtudes oli suur. 

Videokohtumise eel meisterdasid Sipsikud kuu aja jooksul projekti esimesel teemal (pöial - see olen mina) tarbeks isiklikud visioonitahvlid, mida lapsed kujundasid enda huvidest ja soovidest lähtuvalt. Valminud töid esitlesid Sipsikud Siilikestele läbi videokõne ning uurisid põnevusega, milliseid kunstitöid näitavad Sipsikutele teisel pool ekraani asuvad Siilikesed. Lisaks said mõlema riigi lapsed videokõne käigus tantsida, laulda ja õpetajate tõlgete saatel teineteisele lehvitada ja plaksutada. 

Meeleoluka ja põneva esimese kohtumise järel asuvad Sipsikute ja Siilikeste lapsed koos õpetajate ning peredega valmistuma järgmiseks teemaks (nimetissõrm - mina ja minu pere). Sipsikud ootavad huviga järgmist kohtumist uute sõpradega Siilikeste rühmast!