Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Meelespea Lasteaeda tunnustati keskkonnamärgisega Roheline Lipp

Tallinna Meelespea Lasteaeda tunnustati keskkonnamärgisega Roheline Lipp

Reedel, 5. juunil said kuusteist Tallinna haridusasutust teiste seas ka Tallinna Meelespea Lasteaed, üleilmselt tuntud keskkonnamärgise Roheline Lipp, millega tunnustatakse keskkonnahoidlikku tegevust koolides ja lasteaedades.

Roheline Lipp antakse haridusasutustele, kes on välja töötanud keskkonnahariduse strateegia ja järgivad seda kogu oma tegevuse korraldamisel, kaasates keskkonnategevustesse nii lapsi, personali kui ka lapsevanemaid. Rohelist Lippu saavad taotleda asutused, kes on osalenud Rohelise Kooli programmis vähemalt ühe õppeaasta.

Tänavu saab Rohelise Lipu 33 haridusasutust üle Eesti, sh 13 lasteaeda ja 3 kooli Tallinnast. Lisaks liputaotlejatele esitas 25 Tallinna haridusasutust tänavu vahearuande oma väljateenitud keskkonnamärgise hoidmiseks. Alates reedest on Tallinnas 41 Rohelise Lipu omanikku. 

Lisaks tunnustusele saime ka samal päeval väga meeldiva tänukirja Eesti Vabariigi presidendi käest. Seda näeb siit

Laste ja noorte keskkonnateadlikkuse kujunemist edendav üleilmne programm Eco-Schools ehk Roheline Kool on tegutsenud juba 26 aastat. Võrgustikku kuulub ligi 59 000 haridusasutust 68 maalt, mis teeb sellest maailma suurima keskkonnaharidusliku programmi. Eesti on programmi kuulunud neli aastat. Selle ajaga on ühiste väärtuste pinnalt kujunenud hästi toimiv võrgustik, kus osaleb 140 lasteaeda ja kooli, enam kui pooled neist on Tallinnast.

Rohelise Lipu saavad: Tallinna Liivamäe Lasteaed, Tallinna Kivimurru Lasteaed, Tallinna Lindakivi Lasteaed, Tallinna Liivalossi Lasteaed, Tallinna Unistuse Lasteaed, Tallinna Mesimummu Lasteaed, Tallinna Meelespea Lasteaed, Tallinna Lasteaed Sipsik, Tallinna Lasteaed Südameke, Tallinna Seli Lasteaed, Tallinna Virmalise Lasteaed, Tallinna Liikuri Lasteaed ja Tallinna Kadrioru Lasteaed ning Tallinna Tondi Põhikool, Tallinna Kuristiku Gümnaasium ja Tallinna Laagna Gümnaasium.

Rohkem informatsiooni leiab siit