Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Robootika lasteaias

Robootika lasteaias

Robootika  Merivälja Lastaia rühmades

Tallinna Haridusameti korraldatud riigihanke tulemusena on  meie lasteaias loodud võimalused robootika algõppeks. Meie majas on kasutusel  Bee-BotBlue-Bot ja Ozoboti minirobotid ja Makey Makey õpperobotid.  Bee-Bot ja Blue-Bot on väikesed põrandarobotid  lastele, mis arendavad  laste matemaatilisi ja eneseväljendusoskusi, samuti põhjus-tagajärg seost, seadme juhtimist ja programmeerimist.  Robotid saavad liikuda edasi-tagasi, pöörata vasakule ja paremale. Sisestada saab kuni 40 käsku, mida robot täitma asub. Lisaks on Blue-Boti-e võimalik  programmeerida ka käsulugejate ja tahvelarvutite abi. Ozobot robotid kuluvad maailma pisimate haridusrobotite hulka, mis oskavad sõita mööda markerjooni ja saavad aru värvidest. Lapsed saavad markeritega radasid joonistada ja sel viisil Ozobot robotite tegevusi ja teekondi programmeerida. Makey Makey robot on loodud kahe tudengi poolt MIT Meedialaboris Elukestva Lasteaia projekti raames. Vahendiks on trükiplaat koos ühendustega, krokodillid ja USB-kaabel, mis õige ühenduse peale tekitab vooluringi, millega saab juhtida klaviatuuri või hiirt. Õpitavad oskused ja teadmised: näiteks vooluringi põhimõtte mõistmine, muusika loomine, programmide loomine ja loovuse õpetamine. 
Lasteaias on veel kastutusel LEGO WeDo 2.0 komplektid
Edison robot V2.0 on peopessa mahtuv autonoomne kompaktrobot, mida saad lõbusamaks ehitada LEGO klotsidega. Edisoni valmisprogrammide ja EdBlocksi graafilise programmeerimiskeele abil saad Edisoniga alustada juba lasteaias ning areneda edasi koos matemaatikateadmiste lisandumisega koolis. Ehita Edisonist LEGO klotside abil põnevaid seadmeid, juhi teda telekapuldiga või plaksuga, tee joonejärgimist, rallisõitu või sumomaadlust. Vilguta tulesid, kirjuta muusikat, väldi takistusi või pane Edisonid omavahel suhtlema.
TTS Maastikurobot esimene programmeeritav robot, mida saab kasutada õues. Bluetoothi toega vastupidavat maastikurobotit saab juhtida tahvelarvutist või TTSi käsulugejaga. Maastikurobot on võimeline liikuma kõikidel maastikel, sh liiv, kruus, muld, rohi ja isegi madal vesi, mis on kuni roboti kereni (ei ole veekindel). Rugged Robot nutirakenduses saad panna roboti liikuma, luua programme, teha programmides kordusi, 45-kraadiseid pöördeid, muuta roboti kiirust kolmel tasemel, lülitada takistusandurit sisse ja välja ning salvestada nuppudele heli. Maastikurobotil on mälu 256 sammuks. Robotil on takistusandur, mida saab sisse ja välja lülitada ja mis tuvastab roboti ees asuvad takistused.
Makeblock mTiny avastajakomplekt on üles ehitatud Howard Gardneri multiintelligentsuse teoorial ning põhineb 3-6-aastaste noorte õppe- ja arengujuhendil.
Komplekt integreerib mitmekülgseid teadmisi, rikastades laste õppimiskogemusi mängudes. Teadlaste loodud osuta ja kliki lihtsa programmeerimisega, juhtpliiatsiga klõpsates, äratatakse lastes huvi aktiivse uurimise ja enesejuhtimise vastu ning harjutatakse võimet probleeme tuvastada, analüüsida ja lahendada. Kogu väikelaste hariduse lahenduste komplekt on loodud selleks, et arendada lastes loovat ja integreerivat mõtlemist ning toetada nende elukestvat õpet.
Dash robot ja sõber Dot Ta reageerib häälele, liikuvatele asjadele, tantsib ja laulab - see on programmeeritav haridusrobot, millest oled alati unistanud! Nutiseadmele mõeldud tasuta äppidega nagu Wonder ja Blockly saad Dashi juhtida ja panna tegema põnevaid asju, mida robotid pole varem suutnud.
Robobloq rongEi mingit ekraani, puidust rööbastest laotud raudtee ja rong, mis pakub nii palju avastamist ja mänuglusti! Puidust rööpad sobituvad nii mitmegi teise brändi rööbastega nt BRIO, IKEA või Thomas. Rongi programeerimiseks on 19 värvikleebist, millest igal oma ülesanne. Paiguta kleebis sinna kuhu soovid ja vaata, mida rong, teeb kui sellest üle sõidab. Kleebisest üle sõites tuvastab rong värvianduriga oma järgneva tegevuse, nt pöörab paremale, mängib muusikat, või hoopis ootab 3 sekundit – see on alles algus! See sama rong oskab vältida takistusi ja isegi järgneda su käele. Tahad, et rong sõidaks kiiremini, puhu vilet, nagu hakkaks rong jaamast lahkuma ja vaata mis juhtub!
Isikupärasta oma rongi, ehitades LEGO klotsidest endale sobiv täiendus. Mängi koos sõpradega, sest seltsis on lõbusam!
LEGO Education loominguliste klotside komplektErguta laste loomulikku uudishimu ning suuna neid selle mitmekülgse klotside komplekti abil uurima ja avastama. 1000 klotsiga komplekt võimaldab lastel luua igasuguseid elutruid või väljamõeldud kujusid, esemeid ja ehitisi. Lapsed arendavad ehitades peenmotoorikat ning ehituskaardid toetavad ja inspireerivad nende loovust. Kuhu nende kujutlusvõime neid viib? Käputäis LEGO® klotse võib muutuda absoluutselt kõigeks!

Viimati muudetud 08.08.2022