Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

SIIS KUI LAPSED PUHKAVAD....

SIIS KUI LAPSED PUHKAVAD....


… saavad õpetajad kokku kolleegidega, et jagada häid praktikaid, kogemusi ning lihtsalt inspireerida!


Nii juhtuski, et 19.04.2023 lõuna ajal kohtusid Pirita piirkonna lasteaedade 42 õpetajat, et inspireerida üksteist haridusrobotite kasutamisel ning seeläbi digipädevuste arendamisel.

Iga lasteaed vastutas ühe töötoa eest, kus tutvustati haridusroboteid ning siis said kõik ise katsetada ning tegevusi läbi teha.
Padriku lasteaia nutipesas juhendasid õpetajad Anett Murand ja Mariliis Luurmees. Sellel korral oli Padriku perel rõõm tutvustada kolleegidele digivahendit Mackeblock mTiny. Õpetajad olid välja mõelnud kaks tegevuspesa, kus esimeses said teada kõik vajalikud nipid ja trikid mTiny edukaks kasutamiseks. Teises pesas tuli just omandatud teadmises rakendada, et programmeerida mTiny ning kätte saada ringmajandusest jutustavad pildikaardid ning nendest õige ringmajanduse ahel koostada.

Pirita lasteaia õpetajad tutvustasid Sphero Bolt ja Ozobot robotit. Mõlemad robotid on Pirita lasteaias kasutusel kui õppetegevust mitmekesistavad ja alati lastele huvipakkuvad vahendid. Nimetatud robotid on lastele lihtsad kasutada, õpetajale head vahendid, et õppetegevust kaasaegselt põnevaks teha. Väikest Ozobot robotit tutvustanud õpetaja Maarja Kaur jagas õpetajatega tegevusi, mida on ise lastega läbi viinud. Õpetajad said proovida roboti liikumist, kodeerimist ja kaasa võtta näidistöölehti tunni läbiviimiseks. Sphero Bolt palli kasutamine on seotud tahvelarvutiga ning seda tutvustas õpetaja Kädi Kikas. Õpetajad said kohapeal proovida Sphero Bolt palli liikumist, programmeerimist või sellega tahvelarvutis mängimist, veendudes nii ise, et pall pakub huvi kõigile toetades ühtlasi kaasaegset ja aktiivset õppetegevust.

Pirita Kose Lasteaia pesa juhtisid aktiivsed õpetajad Raili Olup ja Kersti Kaevats, kes tutvustasid koostöös STE Educationiga õpetajatele Robo Wunderkind komplekti ja interaktiivset põrandat FlySkyd. Robo Wunderkind on robootikakomplekt, mis tutvustab 5-12 aastastele lastele programmeerimise ja robootika põhitõdesid ja FlySky interaktiivne põrand, mis on multimeediumitoode, võimaldab kasutajatel mitmekülgset õppimist, teraapiat ja lõbu igas vanuses. Lisaks on FlySky loominguline ja uuenduslik lahendus õpetamiseks läbi mängu.
Merivälja Lasteaia õpetajad Hanna Märtha ja Martiina tutvustasid hoopis teistsugust vahendit  Makey Makey. Tegevuspunktis said õpetajad väikese teoreetilise ülevaate, mis vahend on Makey Makey. Said ise proovida Makey Makey´t ühendada ning  oli võimalik mängida näiteks porgandi pilli. Makey Makey eesmärk on aidata lapsel mõista vooluringi põhimõtet. Selle abil on võimalik muusikat luua. Makey Makey õpetab lapsele loovust jne.

Kuna lasteaedadel on veel erinevaid huvitavaid vahendeid, siis oli üks lisa tuba, kus Pirita Lasteaia õppealajuhataja Helina Aaboja ja Merivälja Lasteaia õppealajuhataja Kadi Tartu mõndasi tutvustasid. Nagu Matatalab erinevate lisamattidega, Qobo Tigu matemaatika laiendiga ja mattidega, maastikurobot, Tark kiisu ning erinevad salvestavad vahendid (salvestavad pesulõksud, nupu kandilised, nupud ümmargused õues kasutamiseks, seinamatt). Kõikide vahendite kasutamise eesmärk on mitmekesistada ja rikastada õppetegevust ning samas arendada digipädevusi nii lastel kui õpetajatel.

Täname Tallinna Haridusametit, kes toetas ürituse toimumist! Täname Pirita Linnaosavalitsust töötubade juhendajate meenete eest! Täname Merivälja Lasteaia, Padriku Lasteaia, Pirita Lasteaia, Pirita Kose Lasteaia ja Naba Lasteaia õpetajaid, kes osalesid ja juhendasid töötubasid! Täname STE Education firmat, kes tutvustas interaktiivset põrandamatti!

Uute huvitavate kohtumisteni!
lihtsalt.jpg
lisaruum.jpg
Makey.jpg
wunderkid 2.jpg
Wunderkid.jpg
shpero ozobot.jpg
mTiny.jpg