Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Märka ja aita

Märka ja aita

Lapsi, kes vajavad abi, on praegusel ajal meie ümber aina rohkem. Eriti vajavad märkamist ja hoolimist aga lapsed, kellel pole vanemaid või nende armastust ning kelle asjad on kõike muud kui hästi. Laps ei saa valida vanemaid ega elu, mida nad talle pakkuda suudavad, kuid lastele võib ja peabki jääma võimalus käia koolis ja lasteaias. Ja mitte ainult käia, vaid tunda ennast seal turvaliselt ja teistega võrdsena.

Lastele mõeldes ja Sinu abile lootes kutsusid Tallinna Alushariduse Juhtide Ühendus, Tallinna Koolijuhtide Ühendus ja Tallinna Haridusamet üheskoos ellu heategevusprogrammi  Märka ja aita!, mille eesmärgiks on aidata Tallinna munitsipaalharidusasutuste lapsi ja õpilasi, kes erinevatel põhjustel vajavad materiaalset abi normaalseks osalemiseks õppetöös.

Öeldakse, et abistamiseks pole vaja mitte ühte miljonäri, vaid miljonit inimest, kes kõik annaks kasvõi ühe euro. Sina võid olla üks nende hulgast. Aitame kõik koos lapsi, kes vajavad abi!
Vaata lisaks http://markajaaita.haridus.ee/

Märka ja aita - see on imeline!

Lasteaed Mesipuu aktiivselt osaleb heategevusprogrammis.

***

30. novembril 2018 mängiti lasteaias MESIPUU jõuluetendust „Päkapikk, kes kaotas mütsi“. Eestikeelne näidend valmis lasteaia pilootprojekti “Professionaalne eestikeelne õpetaja vene õppekeelega rühmas” raames, mille põhieesmärk on eesti keele õppe võimaluste laiendamine muukeelsetele lastele. Etenduse näitlejateks olid Mesipuu lasteaia meeskond. Pealtvaatajateks lapsed lasteaedadest: Mesipuu, Naeratus, Kajakas, Sitsi ning Maasikas. Lastele väga meeldis meie jõuluseiklus. Advendiaja alguse puhul sai iga laps päkapikult kingituseks piparkooke. 
Etendusega koguti heategevuslikku tulu 150 eurot, millega toetati heategevuslikprogrammi "Märka ja aita!".

***
18. novembril 2016 toimus Lasteaias Mesipuu kakskeelne etendus „Naeris uuel viisil". Etenduses mängisid lasteaia õpetajad ja lapsed. Näidendi käigus aitasid naerist maa seest välja tõmmata nii eesti kui ka vene muinasjuttude tegelased: Sipsik, Maša ja Karu, Jussike, Kakuke, Poku, Punamütsike ning hiired. Etendus rääkis sõprusest ning sellest, kui tähtis on teineteist aidata vaatamata sellele, et räägitakse erinevates keeltes.
Pealtvaatajateks olid lapsed lasteaedadest Mesipuu, Kelluke ja Kajakas. Ühiselt koguti heategevusprogrammi "Märka ja Aita!" toetuseks 90 eurot. 

***
13. novembril 2014 esitasid Kakukese, Rukkilille ja Päevalille rühma lapsed etenduse "Naeris uutmoodi" Kajaka ja Mesipuu lasteaedade lastele ning õpetajatele. 
Etenduse põhiteemaks oli tervislik eluviis, sõprus ja abivalmidus. Külalised vaatasid etendust huviga ja elasid väikestele näitlejatele kaasa. Pärast näidendi lõppu oli võimalus üheskoos tantsida, mängida ja värskeid porgandeid maiustada. Etendusega koguti 50 eurot "Märka ja aita!" heategevusprogrammi toetuseks. 

***
​Lasteaias Mesipuu toimus 2. detsembril 2011 etendus „Metsarahva jõuluseiklused“. Etenduse näitlejateks olid  Lasteaia Mesipuu töötajad. Etendus oli eestikeelne, aga pealtvaatajateks olid venekeelsed lasteaiad - Mesipuu, Naeratus, Kajakas ning Ojake. Etenduse raames koguti lasteaedade poolt ühiselt 140 eurot heategevusfondi „Märka ja aita!”. 

***
03. detsembril 2010. a kell 11.00 Mesipuu lasteaia saalis toimus etendus  „Käes on Jõulud“. Olid kutsunud Pelguranna, Naeratus, Maasikas, Mesipuu lapsed. Etendusega kogutud tulud olid saavutanud "Märka ja aita!" heategevusprogrammi toetuseks.

 ***

Kui soovid anda oma panuse heategevusprogrammi "Märka ja aita!", saad teha ühekordse annetuse või hakata püsiannetajaks. 

/est/markajaaita/Annetamine

Viimati muudetud 20.05.2022