Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Rohelise kooli tutvustus

Rohelise kooli tutvustus

Rohelise kooli tutvustus | Tallinn

Programmi juhib Foundation for Environmental Education (FEE) -  valitsusväline heategevusele orienteeritud mittetulundusühing, mille eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada jätkusuutlikku arengut. UNESCO tunnustab FEEd kui maailmas juhtivat organisatsiooni keskkonnahariduses ja jätkusuutlikku arengut toetava hariduse propageerijana. Koolid ja lasteaiad tegelevad järgmiste teemadega: elurikkus ja loodus, kliimamuutused, energia, globaalne kodakondsus, tervis ja heaolu, meri ja rannik, prügi, kooliõu, transport, jäätmed, vesi.

Roheline kool on maailma tuntuim keskkonnahariduslik programm, selles osaleb ligikaudu 53 000 kooli 80 maalt. Programmi eesmärk on aidata lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks, sest just need lapsed on tulevikus otsustajad, millises maailmas me elame, kuidas Maa rikkust kasutame ning säästame, kuidas meid ümbritsevat hoiame ja sellest hoolime.

Eestis koordineerib programmi tegevusi Tartu loodusmaja 2019. a sügisest, varasemalt oli eestvedajaks Koolitus- ja Nõustamiskeskus HAREDProgrammi koordineerimist ja tegevuste elluviimist Eestis toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ning alates 2020. a kevadest ka Janek Pohla koostöös Sihtasutusega Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu.

Tallinna linna õppeasutuste osalemist toetab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet ning Tallinna Haridusamet, Pärnu õppeasutuste osalemist toetab Pärnu Linnavalitsus.

https://www.tartuloodusmaja.ee/roheline-kool/

Lasteaed Mesipuu liitus märtsis 2022 programmiga „Roheline Kool“.

Viimati muudetud 20.05.2024