Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Üritused

Üritused

Rühmad:  Lilla lill ja  Punane lill
Tegevus: Tallinna Liikuri Lasteaia poolt korraldatud suur lasteaedadevaheline robomäng "Une-Mati viib robotid unemaailma".
28.02.2022 võtsid lapsed osa üritusest, mis koosnes nii robootika- kui ka liikumismängudest ja vaikuseminutitest.
Kõiki mänge mängiti mõlemas keeles, nii eesti kui ka vene keeles.
 
 
Valgusfestival toimus 1.-10. detsembrini.põhja-tallinna lasteaiad.jpg
Lasteaed Mesipuu korraldatud Põhja-Tallinna lasteaedade Valgusfestivalist võtsid osa 12 lasteaeda: Pelguranna Lasteaed, Kolde Lasteaed, Lasteaed Maasikas, Lasteaed Kelluke, Lasteaed Kajakas, Lasteaed Ojake, Lasteaed Päikene, Lasteaed Pääsupesa, Lasteaed Rukkirääk, Lastesõim Päkapikk, Sitsi Lasteaed ja Lasteaed Mesipuu.
Täname 10 lasteaeda meeldiva koostöö eest!
Valgusfestivali üldvideo pikkus – 6,5 minutit.
Mõnusat vaatamist!

1. detsembril toimus vahva päkapikkude paraad, millest võtsid osa kolm rühma. Kõik lapsed panid pähe päkapikumütsi. Väiksed  ja suured päkapikud tulid lõbusa marsiga mänguplatsile, tervitasid teineteist, mängisid, tantsisid toredaid tantse, kohtasid kuusega ja soovisid kõigile ilusat jõuluaega.

Peo lõpus said rühmad kingituseks piparkoogitainast, millest  3. detsembril  lapsed küpsetavad piparkooke.

Lasteaias on juba jõulumeeleolu. Lapsed on väga rõõmsad talve ja saabuvate peode üle.

Päkapikuaeg ongi käes!

 

Lasteaed Mesipuu võttis osa ülelinnalisest üritusest “Kükitades saame tervemaks!”

Sportlik lõbus minut toimus 26. novembril 2021 kolmas lasteaia rühmades. Ühe minuti jooksul tegid lapsed, lõbusa muusika saatel ja personali juhendamisel, kükke. Seejärel iga rühma tulemused liideti kokku. Meie lasteaia üldtulemuseks on 1198 kükki ühe minuti jooksul.

 
*****
Sügisnäitus "Elukutsete mitmetahuline maailm". IMG_20211022_092401.jpg
Lapsed oma perega meisterdasid toredaid loovtöid.
 
*****
 
IMG_20211022_100022.jpg22. oktoobril tasandusrühma lapsed võtsid osa vahvast mängust Bee-Bot otsib Sõber Karule kaaslasi (Code Week nädala ja Kiusamisest vabaks projekti raames).
Täname Tallinna Liikuri lasteaeda suurepärase ürituse korralduse eest! 
 
*****
20.oktoobril on rahvusvaheline kokkade päev!2.jpg
Punase lille rühma lapsed tähistasid seda väga lõbusti. Lapsed arvasid mõistatused õuntest ära, kuulasid muinasjuttu “Õun”, said teadmisi küpsetatud õunte kasust (vitamiinid B, C, kaalium). Lapsed pesid õunu, iseseisvalt valmistusid küpsetamiseks, raputasid õunte peale kaneeli, tuhksuhkrut, panid koos Tamara ja õpetaja abi Jelenaga ahju, jälgisid koos küpsetamisprotsessi. Lastele väga meeldis õunte maitse ja lõhn. Lapsed koos õpetajatega katsid lauda ja sõid õunu, kasutades köögiriistaid.
🖐Tervitame kokkasid, 🥰täname neid meeldivate maitseelamuste eest ja 💪soovime jõudu-jaksu!
 
*****
_19A4609.jpg
09.10.2021 toimus reis Pragli saarele, kus osales Lasteaia Mesipuu kollektiiv. Reisi eesmärk oli personali vaimse ja füüsilise tervise väärtustamine ning kollektiivi ühteliitumine.
Saare pindala on 6 km2. Alguses oli sõit veoautoga läbi saare. Saime teada palju uut Laurentsiuse kirikust, hukkunud aurulaevast "Eestirand", Prangli saare elanikkest ja muusiumidest. Enne tagasiminekut jõudsime jalgsi jalutada ja nautida loodust ja värsket õhku. Oli lõbus ja põnev seiklus!
 
*****01.10. Õpetaja abi projekt teemal „Saiakeste küpsetamine“.
7.jpg
🌹Punase lille rühmas toimus täna põnev ja arendav tegevus. Õpetaja abi Jelena küpsetas koos lastega saiakesi!
Lapsed sõtkusid ja rullisid tainast, lisasid kaneeli ja suhkrut ning lõpuks määrisid saiakestele muna peale. Saiakesed pandi ahju küpsema ning valmis tulemus oli ülimaitsev! Ühine tegevus pakkus kõigile osalistele palju rõõmu!
Õpetaja abi: Jelena Zmitrovitš, õpetajad: Nadezda Sedova, Jekaterina Leppo
 
*****
Lilla lille rühm 27.septembril rabamatkal  (keskkonnaprogrammi   raames). 
27.09.jpg
Lapsed tutvusid erinevate   rabas kasvavate taimedega. Lapsed said teada, milline  näeb  välja turvas ning uurisid tõugu teekonda koore all. Lapsed maitsesid erinevaid  marju ja leidsid metsast seeni.  Loodusest saadud     elamused   pakkusid kõigile rõõmu ja   naudingut! Lapsed said teada, mis on raba ja kuidas seal tuleb liikuda!
 
20.09.2021
kollaz.jpg
Täna meil oli väga põnev hommik: evakuatsiooniõppus ning liikumispäev Stroomi rannas.
Meil külas käisid Rebased, kes püüdsid "tekitada tuld". Lapsed väga aktiivselt võtsid osa õppusest.
Mere ääres lapsed "kustutasid tuld", tutvusid väga lõbusa Karuga. Tema ja Rebased mängisid lastega põnevaid mänge ning tantsisid.
Ilm oli väga tore, päike paistis ja kõikidel oli hea tuju!
🙃 Head sportimist kõigile!

****

 

    01.09.2021IMG_20210901_103222.jpg

    Täna oli meie lasteaias teadmistepäev, millest võtsid       aktiivselt osa Lilla lill ja Punane lill! Meile tulid külla  Karupoeg Puhh ja Mesilane. Sinise lille rühma lapsed ja Rohelise lille rühma lapsed vaatasid ning õppisid, kuidas vanemate rühmade lapsed sorteerisid prügi koos karupojaga. Kõik olid rõõmsad ning nautisid ühistegevust! Tants, mäng ja magus komm tõid laste näole naeratuse!

****

Kõik teised 2020-2021 õ.a laste üritused on üles pandud lehele FB.

*****

27.10.2020 meie lasteaias toimus sisekoolitus "Robotigu Qobo", kus Robomiku poe müügijuht Rauno Unt tutvustas eestikeelse programmeeritavat robotigu Qobo.

Õppemeeskond püüdis töötoas uue robotiga mängida.

Oli vahva lõunane tegevus!
*****

2.10.2020. Täna tuli meile külla jälgpallikooli Ararat.
Meie lastele oli korraldatud sporditreeningud, kus rõõmsad lapsed said vahvaid sportlikke elamusi. Maskott Lõvi lisas lõbusust ja positiivseid emotsioone.
Täname külla tulemast!
*****
02.10.2020 Mesipuu lasteaias toimus praktiline õppus, kus harjutati õpetajate, töötajate ja laste valmisolekut evakueeruda tulekahju olukorras.
Õppus õnnestus edukalt, kõik lapsed ja töötajad said majast kiiresti välja ja kogunesid lasteaia hoovis kindlaks lepitud kogunemiskohas. Plaanijärgsest tuleohutuse õppeevakuatsioonist võttis osa 78 last ja 23 täiskasvanut.
 
*****
1. september. 2020
Laste külas on Vene Noorsooteater interaktiivse etendusega „Tšeburaška läheb kooli“.
Lapsed suure huviga vaatasid etendust, aktiivselt võtsid mängudest osa ja isegi koos tegelastega kirjutasid tahvlile sõna „Kool“.
Lasteaia administratsioon õnnitles lapsi õppeaasta alguse puhul ja kinkis igale rühmale arendavat mängu.

***

10.juunil rühmas Lilla lill ja 12 juunil rühmas Oranž lill toimuvad lõpupeod.

Õnnitleme neid, kes 1.septembril lähevad kooli. Soovime rõõmsat kooliteed, palju õnne ja edu!

***

1.juuni  - Lastekaitsepäev

***

Näitus "Eesti mustrid ja rahvarõivad" (18.02 - 02.03)näitus Rahvarõivad ja mustrid.jpg

Meie lasteaia fuajees saab tutvuda huvitava näitusega "Eesti mustrid ja rahvarõivad'.
Tere tulemast!

***

Eesti Vabariigi aastapäeva paraad

20.02.2020 meie lasteaias oli väga tore Eesti Vabariigi aastapäeva paraad. Seal osalesid Lilla, Sinise, Oranži, Punase ja Helesinise lille rühmad. Peol me mängisime erinavaid põnevaid mänge , marssisime, laulsime , vaatasime põnevat videot iseseisvuspäevast, jutustasime luuletusi. Kõikide rühmade lapsed näitasid, mida nad oskavad.
Atmosfäär oli väga pidulik. Lapsed said teada selle päeva kommetest ja nendel oli väga huvitav peost osa võtta.
Kõik lapsed said kingituseks paberist lennukit ja komme.
Head vabariigi aastapäeva!

***

Põhja-Tallinna lasteaedade 1. kabeturniir

6. veebruaaril meie tublid kabemängijad võtsid osa Põhja-Tallinna lasteaedadele korraldatud 1. kabeturniirist, mis toimus lasteaias Pãikene.
Kokku osales 12 võistlejat ja mängiti 6 mängu erinevate paarilistega, niiet saalis oli päris pikalt kuulda ajude raginat. Mesipuu lasteaia lapsed Uljana ja Michalis olid tublid võistlejad, võites nii mõnegi mãngu! Noored vôistlejad said mãngude vahepeal tantsida ja teha massaažiliigutusi muusikaôpetaja juhendamisel, et aju saaks puhata. Lastele pakkusid need tegevused palju rõõmu!
Kôik võistejad said medali ja diplomi tubli osalemise eest.
Suur tänu võistlejatele, korraldajatele ja lasteaiale Pãikene sooja vastuvõtu eest!
Kohtumiseni järgmisel aastal!

***

Meelelahutus "Kuuseke, nägemiseni!"

10.jaanuaril kogunesid lasteaia Mesipuu lapsed saali. Üheskoos tantsiti, lauldi ja mängiti erinevaid laulumänge veel viimast korda meie jõulukuusele.
Äitah, kuuseke, et meid jõuluajal rõõmustasid ja kohtumiseni!

***

Talvenäitus "Võluv labakinnas"

16. detsembril meie lasteaiapere korraldas talvenäitus "Võluv labakinnas".
Täname meie loovaid vanemaid ja lapsi aktiivse osalemise eest!

***

Päkapikkude paraad

Meie lasteaiapere alustas detsembrikuud uue kombega, milleks on päkapikutrall.
2. detsembril toimus vahva päkapikkude paraad, millest võtsid osa kuus rühma. Kõik lapsed panid pähe päkapikumütsi ning erinevad atribuudid.
Väikеsed ja suured päkapikud tulid lõbusa marsiga mänguplatsile, tervitasid teineteist ning tantsisid toredaid tantse ja soovisid kõigile ilusat jõuluaega.
Päkapikuaeg ongi käes!
***

 

Kadripäev

Meie lasteaias, 25.novembril oli Kadripäev. Rühmades Punane, Sinine ja Helesinine lill käisid mardisandid, koos mängudega, lauludega ja tantsudega. Mängud olid vaga põnevad, mida lapsed hea meelega mängisid, olid huvitavad tantsud “Bugi “ja “Tädi”. Kadrisandid soovisid teineteisele karjaõnne, viljaõnne ja tervist. Oli tore hommik!***

Põhja-Tallinna lasteaedade spordipäev

13. novembril Põhja-Tallinna lasteaedade spordipäevast võtsid osa Oranži ja Roosa lille rühma lapsed. Lapsed osalesid korraldajate poolt organiseeritud erinevates tegevustes. Räägiti hammaste tervishoiust ning korrati politseiniku juhendamisel liiklusohutuse reegleid. Lapsed näitasid oma oskusi, kuidas ületada õigesti sõiduteed. Võistluse lõpus said lapsed mahla ja juurvilju. Kõiki võistlusel osalenud lapsi autasustati diplomi ning kingitusega. Suur tänu korraldajatele huvitava ürituse eest!

***
Mardipäev

11. novembril toimus Mesipuu lasteaias tore mardipäeva üritus, millest võtsid osa viis rühma: Roosa, Oranž, Sinine, Punane ja Helesinine lill. Saalis tervitasid Marte eit ja taat. Mardid mängisid kolm mängu, kus tuli jõudu katsuda, kiirust arendada ja nutikust näidata. Mardid soovisid pererahvale karjaõnne, pereõnne, rahaõnne ja viljaõnne. Mardid said eidelt ja taadilt tubli esinemise eest kommi. Üritus läks sõbralikult ja edukalt.

Kõikide rühmade Mardid olid väga tublid!

***

Sügismess7.jpg

   11. oktoobril toimus lasteaias sügismess - degusteerimine.     Vanemate rühmade lapsed tegutsesid heameelega       müüjatena, teised lapsed - ostjatena.

 Täname kõiki toreda ja maitsva messi korraldajaid, osalejaid   ja külalisi!

***

Tallinna Kunstigümnaasiumi õpilased meie külas

04.10 tulid meile külla Tallinna Kunstigümnaasiumi õpilased: Darja, Mark, Carol, Karmen, Polina, Jana ja Tehvan. Nad tutvusid lasteaiaõpetaja erialaga, tegelesid ning mängisid lastega. Lastel oli väga lõbus päev!

Kallid õpilased, ootame teid külla järgmisel aastal.

Ilusat õpetajate päeval!!!

***

Muusikapäev

1.oktoobril tähistatakse rahvusvahelist Muusikapäeva suurejoonelise ůle-eestiline kontserdiprogrammiga, mis toob publikuni enam kui 150 lühikontserti nii linnades kui ka maal.
1.oktoobril, Muusikapäeva raames toimus pidulik kontsert. Meie lasteaia saalis esinesid Tallinna Muusikakeskkooli ŏpilased. Kontseedi viis lăbi Tallinna Muusikakeskkooli ŏpetaja Jekaterina Rostovtseva. See vahva muusikaline üritus andis lastele vahetuid muusikaelamusi.
Täname noori muusikuid ja koostööpartnereid, tănu kellele Muusikapäev võimalikuks sai.

***

Päevanäitus Meie spordisõbrad

5. septembril lasteaias Mesipuu toimus interaktiivne päevanäitus Meie spordisŏbrad. Lapsed hea meelega hüppasid üle takistusi, viskasid palle, jutustasid oma lemmiku spordiala kohta. Lapsed tuletasid meelde ujumistehnikat ja varustust. Näituse lõppus oli üllatus vahva delfiinidega.
Lapsed said positiivseid emotsioone.

***

Evakuatsiooni õppus

2. septembril, toimus evakuatsiooni õppus meie lasteaiaperele, mis möödus edukalt. Lotte õpetas lastele turvalisuse aspekte ja liiklusreegleid. Peale seda fantaseerisime, mängisime ning tantsisime koos Lotte ja Jussikesega. Ürituse lõpus Jussike üllatas lapsi magusa jäätisega.
Oli põnev, lõbus ja hariv hommikupoolik!
Head uue õppeaasta algust!

***

Piknik Lastekaitsepäeva puhul

3. juunil meie lasteaed tähistas Lastekaitsepäeva piknikuga. Lapsed tegid ise endale vōileibu. Terve hommik mänguväljakult kaugus lastemuusika, lapsed kuulasid lastelaule. Pärast pikniku pidamist said lapsed mängida erinevaid toredaid mänge ning tantsida. Lasteaed kingis igale lapsele jäätist. Ilm on soe ja mõnus! Lapsed olid väga ōnnelikud. 
Vahva üritus oli!

***

Lasteaia Mesipuu pere korraldas koos laste, lastevanemate, õpetajatega 18. aprillil 2019 digitaalse näituse Minu kevadlinn.

  Galerii link: https://drive.google.com/open?d=1Yr2YemzqFDu3czcSNqwmT_gRzPQm4Zps

***

Eakate kodu elanike külas

17.04 Sinise lille rühma lapsed andsid Eakate kodu elanikele kontserdi.
Nad esinesid lauludega «Väike pääsuke», «Vaata, kevad naeratab!»,
luuletustega «Olen Eestimaa laps», «Minu süda» ja tantsuga «Rukkilill».
Peale selle lapsed esitasid näidendit vene muinasjutu järgi «Jänese
majake».
Vaatajad (12 inimest) võtsid laste esinemise väga südamlikult, kingisid lastele kommid ja pakkusid puuvilju.
Meie lapsed oma esinemisega kingisid Eakate kodu elanikule südamesoojust.

***

Avatud tegevus LAK-õppe raames "Kevadine seiklus".

 15.04. meie lasteaias toimus Avatud tegevus LAK-õppe raames "Kevadine seiklus". Ürituses osalesid Punase lille ja Sinise lille rühmad. Lastele külla tulid muinasjuttu tegelased: Lotte, Sipsik, Jussike ja Mesilane. Lapsed läksid koos tegelastega kevadet otsima. Seiklus toimus neljas erinevas toas.  Jussikese toas lapsed mängisid Dash bot robotiga. Kuulasid linnu hääli ja nimetasid neid.  Sipsiku toas toimus kunstitegevus. Lapsed joonistasid kahvliga ja vatipulgadega kevadet. Mesilase toas lapsed mängisid Bee bot ja Ozobot robotitega. Lapsed nimetasid Eesti keeles kevade tunnuseid.
Lotte toas lapsed tegelesid interaktiivse Smart tahvliga.
Lapsed olid aktiivsed. Seiklus lõppes ühistantsuga.

***

VII PÕHJA-TALLINNA LASTE LOOMINGU FESTIVAL «KEVAD ON KÄES».

12. aprillil 2019, kell 17.00 Vene Kultuurikeskuses toimus VII Põhja-Tallinna laste loomingu festival „Kevad on käes“. Juba mitmendat aastat järjest on projekti koordinaatoriteks Lasteaed Mesipuu ja Lasteaed Kajakas. Laste loomingu festivalist võtsid osa 19 Põhja-Tallinna lasteaeda (igast lasteaiast esines 10 last), Kopli Noorte Maja ning osalesid Põhja-Tallinna oma kogukonna liikmed ja külalised: lapsed, lapsevanemad, juhendajad ja õpetajad. Kokku osalesid üritusel ligikaudu 500 inimest.

Suured tänud kõigile õpetajatele, lastele, nende vanematele osalemise ja suurepärase koostöö eest!

Festivali fotod: https://drive.google.com/open…

***

14.03 Emakeelepäeva tähistamine       SAM_6511.JPG

14 märtsil, meie lasteaia pere tähistas emakeelepäeva. Lasteüritus  toimus eesti keeles. Peokäigus lapsed tutvusid Tallinna linna vaatamisväärtustega, meremehe, kingsepa ja pagari elukutsetega. Me kordasime eesti riigi sümboleid. Siis lapsed panid kokku pussletest eesti lipu.
Tüdrukud ja poisid olid väga aktiivsed, rõõmuga osalesid mängides ning hea meelega esinesid eesti luuletustega ja lauludega.
Pääsuke ja Rukkilill
Meie kaunis vanalinn.
Kõlab eesti armas laul,
Selge, puhta taeva all.
Tulgu püha rõõmuga,
Suure kommi sõõmuga! (autor L.Komissarova) 

***

Pidulik kontsert - aktus EV 101. aastapäevaks. IMG_20190222_124316.jpg

 22. veebruaril lasteaia pere tähistas Eesti Vabariigi 101. aastapäeva piduliku kontsert-aktusega lasteaia muusikasaalis.
Soovime kõigile kaunist aastapäeva!

***

14.02 - Sõbrapäeva disko

Meie lasteaias toimus sõbradisko. Kõik peol osalejad said positiivsed emotsioonid ning suu magusaks tegid kommid. Lastele väga meeldis meie lõbus pidu.
Head Sõbrapäeva kõigile!

***

11.02.2019 Lasteüritus Väikesed päästjad11.jpg

Meie Sinise, Punase ja Oranži lille rühma lapsed tähistasid 11. veebruari üleeuroopalist
hädaabinumbri päeva. See päev meenutas kõigile, et hädaabinumber 112 on
kiirabi, politsei ja päästjate kutsumiseks. Kohtumisel vestlesime hädaabinumbrist, pääste-, kiirabi ja politseitööst. Iga laste rühm esindas oma väljavalitud ametit: kiirabi-, politsei- ja päästeametit. Lapsed osalesid päästetöö temaatilistes mängudes ning  võistlesid omavahel.
Ürituse lõpus iga laps sai kingituseks magusa medali.

***

Põhja- Tallinna laste kasvatamise mess 09.02.2019

Laupäeval, 9. veebruaril kell 11.00- 15.00 Salme Keskuses toimus Põhja Tallinna laste kasvatamise mess lastele ja lapsevanematele. Erinevates boksides räägisid koolide ja lasteaedade õpetajad kujundavast hindamisest, internetiohutusest, kiusamisest, keelekümblusest, liikumisest, robootikast jne. Toimusid erinevad töötoad lastele. Täname vahva ürituse eest!

***

  Meie lasteaia pere osaleb Häirekeskuse korraldatud fotokonkursil   "Lumest lumele 112".

9.jpg

       Fotokonkurss „Lumest lumele 112“ toimub rahvusvahelise 112 päeva raames, mida tähistatakse traditsiooniliselt 11. veebruaril.
      Päeva eesmärk on teadvustada hädaabinumbri 112 olulisust.

***

18. jaanuar - Ülemaailmne lumememmepäev. 1.jpg
 Lumememmepäev on üks nooremaid, kuid juba lemmikuks saanud püha. See
päev on tore, et saab olla koos oma perega või sõpradega kohtuda ning
lõbutseda.
Legendi järgi tegi esimese lumememme Michelangelo.
 Ja, tõenäoliselt on lumememmede tegemine kunst. Ja lumememm ise nii
populaarne, et Cornelius Gretziks kuulutas välja lumememmepäeva. Ta
valis selle päeva, sest see number (18) on väga sarnane lumememmele.
Head lumememmepäeva!

***

"Hüvastijätt jõulukuusega"      IMG_20190104_121954.jpg

4. jaanuaril meie lasteaias toimus hüvastijätt jōulukuusega. Ürituses võttis osa 5 lasteaia rühma. Lapsed kogunesid kuuse ümber, laulsid  jōululaule, mängisid ringmänge. Ürituse lōpus kōik lapsed said  jōulupuult kingituse - maitsvat piparkooki. Kuusk tõi lastele palju
rõõmu!

***

"Päkapikkude meistrituba"   Helkurid.jpg

Meie lasteaias on saamas traditsiooniks jõulueelsed töötoad.
Seekord oli oodatav tulemus praktiline ja Punase lille rühma lapsed koos lastevanematega pidid saama valmis helkuri.
Nüüd pimeajal igaüks on nähtav!

***

Heategevuslik jõuluetendus „Päkapikk, kes kaotas mütsi“.

SAM_6045.JPG30. novembril 2018 mängiti lasteaias MESIPUU jõuluetendust „Päkapikk, kes kaotas mütsi“. Eestikeelne näidend valmis lasteaia pilootprojekti “Professionaalne eestikeelne õpetaja vene õppekeelega rühmas” raames, mille põhieesmärk on eesti keele õppe võimaluste laiendamine muukeelsetele lastele. Etenduse näitlejateks olid Mesipuu lasteaia meeskond. Pealtvaatajateks lapsed lasteaedadest: Mesipuu, Naeratus, Kajakas, Sitsi ning Maasikas. Lastele väga meeldis meie jõuluseiklus. Advendiaja alguse puhul sai iga laps päkapikult kingituseks piparkooke. 
Etendusega koguti heategevuslikku tulu 150 eurot, millega toetati heategevuslikprogrammi "Märka ja aita!".

 

***

29.11 - PÄEVANÄITUS "UUS MEIE LOGO JA RÜHMADE NIMED"SAM_5979.JPG

29. novembril meie lasteaia pere tutvus uute logoga ja rühmade nimedega. Näituseks iga rühm kujundas oma vaasi lillelises stiilis ja esitas selle.
Lapsed said teada, miks Mesipuul ilmusid erineva värvi lilled, ja siis oma rühma uus nimi. 
Uued rühmade nimed: Sinine lill, Punane lill, Roosa lill, Helesinine lill, Lilla lill, Oranz lill, Kollane lill ja Roheline lill.

 

***

26.11 - KADRIPÄEVA TRALLCollage 2018-11-26 .jpg

Esmaspäeval, 26.novembril Mesipuu lasteaia lapsed 
pidasid Kadripäeva. Peol lõbutsesid Kollase, Oranži, Sinise, Punase,
Helesinise lillede rühma lapsed. Oranži
lille rühma lapsed olid Kadrisandid, kes laulsid, mängisid teiste
rühmade lastega. Eelneval nädalal tegid lapsed maske, mida panid ka
pähe.
Lastele väga meeldisid "Rändame ringi", "Lammake", "Lõngekera", "Keerime" ning "Lõngakerade lõbus jooks" mängud.
Kadripäeva trallil tegid lapsed suu magusaks! Maiuspalaks olid maitsvad, krõbesevad vahvlid.
Peo käigus said lapsed nii lõbutseda, kui ka eesti rahvakombeid selgeks.

***

9.11 - Mardipäev

Reedel, 9 novembril, meie lasteaiapere tähistas Mardipäeva. Punase rühma lapsed olid toredad SAM_5561.JPGMardisandid, kes laulsid mardisandilaulu, soovisid kõikidele õnne. Sinise rühma lapsed valmistasid ette vahvaid maski.Lasteaiapere sai teada Mardipäeva kombeid. Pereema jutustas, kuidas vanasti ennustati ilma. Muusika saatel mängisid lapsed laulu- ja ringmänge.
Mõnusa koosolemise lõpetas üks ühine tantsumäng "Keerukuju". Iga rühm sai pereemalt eesti porgandeid kaasa.

 

***

26.10.18  toimus näitus "Minu lemmik sügislinn".

8.jpg

Näitusel on esitatud kunstiteosed loodusmaterjalidest, mida tegid meie lasteaia lapsed perega.Tööd on imeilusad ja pühendatud meie Tallinnale.

Suur tänu meie kunstnikutele!

 

***                                

 

IMG_4233.JPG                                   Muuseumitunnid                               IMG_4213.JPG

25. oktoobril Oranži rühma lapsed külastasid Niguliste muuseumit ja osalesid muuseumitunnis "Head ja pahad".
Lapsed otsisid vastust küsimustele, kas inimese halvad omadused paistavad välja ja kas inetu välimus tähendab kohe halba iseloomu. Veel proovitasid koos tunnijuhiga teada saada, kuidas eristada piltidel positiivseid ja negatiivseid tegelasi. Tunni lõpetuseks lapsed joonistasid ise häid ja halbu tegelaskujusid.

***

“Professionaalne eestikeelne rühmaõpetaja vene õppekeelega rühmas”

pilootprojekti raames õppetöö

naeris.jpg                                kakuke.jpg

“Professionaalne eestikeelne rühmaõpetaja vene õppekeelega rühmas” pilootprojekti raames Mesipuu lasteaias iga kuu toimuvad etendused muinasjutude põhjal. Septembril oli vahva interaktiivne nukuteater "Kakuke" ja oktoobris - interaktiivne dramatiseering "Naeris".
Igal üritusel lapsed saavad aktiivselt suhelda muinasjutude tegelastega, tantsivad, laulavad ja mängivad koos. Kõik näidendid on eesti keelsed ning neid valmistavad ette kõik lasteaia eesti keele õpetajad.

***

8.jpg                        Õppeevakuatsioon                           6.jpg

19. oktoobril, toimus meie lasteaias õppeevakuatsioon.
"Põleng" toimus I/II-korpustes, kuid tänu kolleegide sujuvale ja täpsele tegutsemisele evakueeriti kõik lapsed. Neli rühma - Punane, Sinine, Oranž ja Kullerkupp evakueerusid ruumist tuletõrjetrepi kaudu. Väikesed lapsed said suurepäraselt hakkama, tegid kõike õigesti ja ei hakanud kartma. Sellised õppused aitavad näitlikult lastele õpetada, kuidas paanikale allumata ennast kiiresti riidesse panna ja lahkuda ruumidest.

 

***

Õpetajate päev.   7.jpg

Õpetajate päeva puhul käisid meie õpetajatel abiks Tallinna Kunstigümnaasiumi 10 klassi õpilased. Terve hommiku pooliku tegelesid õpilased lastega nii toas kui  õues. 

Näiteks, neli 10 klassi õpilast Emma, Eva, Kristiina ja
Katarina  olid Kollases rühmas. Nad mängisid lastega, aitasid neid riietuda, viisid läbi õppetegevusi köögiviljadest ja mängisid etendust Naeris.

Meil oli väga tore päev!

Suur tänu Tallinna Kunstigümnaasiumi õpilastele!

***

          SAM_4925.JPG                                 SAM_4873.JPG

4. oktoobril meie lasteaeda külastas Kazani  Sun School lasteaia  meeskond.Külalised tutvusid meie lasteaiaga, väärtustega ning õppemetoodikatega, vaatasid integreeritud tegevusi Kollase ja Oranži rühmades. Kohtumine käigus jagasime pedagoogilisi kogemusi  ning otsustasime jätkata koostööd.

 

Viimati muudetud 08.06.2023