Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Erasmus+ projekti „Wellbeing“ lühiajaline õpilasvahetus Mossis, Norras

Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi 4 õpilast koos 2 õpetajaga osalesid ERASMUS+ projekti „Preventing early school leaving through creativity and wellbeing of body and soul“ (Wellbeing) raames lühiajalises õpilasvahetuses Mossis, Norras 09.- 13.05.22. Kohtumisel osalesid partnerkoolide õpilased Portugalist, Hispaaniast, Saksamaalt, Rumeeniast ja vastuvõtvast riigist Norrast (Kirkeparken videregående skole)

Kohtumise teemaks oli „Example of good practice to prevent school dropout“, mille eesmärgiks oli tutvustada õpilastele Norra koolides kasutatavat programmi „MOT“ 3 peamist väärtust - julgust hoolida, julgust elada ja julgust öelda „Ei“.

Eesmärgi saavutamiseks toimusid õpilastele erinevad töötoad, mille käigus saadi läbi mitmesuguste harjutuste ja väljakutsete oskust tõsta oma sotsiaalset kaasatust, enesehinnangut ja võimet teha õigeid valikuid. Huvitavamaks väljakutseks oli 3 väärtuse kohta videote tegemine, kus lõimiti loovust ja digitehnoloogiaid.

Õpetajad arutlesid eeesseisvate kohtumistega seonduvat.

Kirkeparken videregående skole oli ette valmistanud ka huvitava kultuuriprogrammi - Mossi, Fredrikstadi, Haldeni, Oslo ja Horteni ajalooliste, kultuuriliste ja looduslike vaatamisväärsustega tutvumine.

Järgmine õpilasvahetus toimub juba septembris Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumis.

Projekti rahastab Euroopa Liidu programm Erasmus+.

Merle Pähn,
Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium