Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Kooditund koolis!

Aprillis 1.-8. klasside 243 õpilast osalesid tundides, kus nad tutvusid visuaalse programmeerimisega, mille eesmärk oli julgustada õpilasi proovima ühes tunnis koodi kirjutada, et näha kui lõbus, kerge ja võimas see on, kasutades programmeerimise mänge www.code.org e‑keskkonnas.

1.-2. klasside õpilastel oli vaja abistada ahvil avada banaanidega kohver. Oli vaja orienteeruda, millisesse suunda saata ahv ja mitu sammu tuleb ahvil minna.

3.-4. klasside õpilastel oli vaja abistada animafilme "Okeaania" (algne pealkiri: "Moana") kangelastel paati juhtida, püüda kala ja võidelda väikeste sõdalastega Kakamora.

5.-6. klasside õpilastel oli vaja lahendada probleemid veealuses jaamas ja taastada selle jaama töö.

7.-8. klasside õpilastel oli vaja abistada banaanidega veaautol jõuda väikese ahvini. Õpilased tutvusid mängulises vormis sellise programmeerimise keelega nagu Python.

Sellised tunnid annavad hea võimaluse toredalt aega veeta ja saada uusi teadmisi, sest programmeerimisega ei ole kunagi liiga hilja tutvuda ja ei eelda IT-alaseid süvateadmisi õpetajalt, kes korraldab oma õpilastega seda tundi.