Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Õpilaspileti tellimine

Õpilaspileti tellimine

Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumis on kasutusel elektrooniline õpilaspilet (edaspidi E-õpilaspilet), mida  kasutatakse sööklas söögikorra registreerimiseks, kooli raamatukogus õppekirjanduse laenutamiseks ja peauksest sisenemiseks, kui see on lubatud. E-õpilaspilet toimib ka ühistranspordi sõidukaardina.

Alates jaanuarist 2020 tegeleb e-õpilaspiletitega firma In Deal OÜ.

Esmane õpilaspilet õpilasele on tasuta. Tasuta õpilaspilet väljastatakse iga kooliastme alguses (1., 4., 7. ja 10. klass). Õpilaspileti kehtivus on kolm aastat.

E-õpilaspileti kadumisel, rikkumisel või purunemisel on õpilane või tema lapsevanem kohustatud esimesel võimalusel tellima uue E-õpilaspileti. E-õpilaspileti duplikaadi väljastamine tasuta. E-õpilaspileti saab kätte koolist.

E-õpilaspileti tellimiseks on vaja e-posti [email protected] teel saata õpilase digifoto, nimi, klass ja isikukoodi. Esitatud andmete alusel vormistatakse õpilasele esmane õpilaspilet või dublikaat.

Üldised nõuded digifotole

  • foto peab olema JPG- või JPEG‑formaadis, 3:4 kuvasuhtega, mõõtmetega vähemalt 600×800 pikslit (laius vähemalt 600 pikslit ja kõrgus vähemalt 800 pikslit), foto ei tohi olla vanem kui kuus kuud, skaneeritud foto esitamine ei ole lubatud
  • fotol peab isik olema: otsevaates, neutraalse ilme ja suletud suuga, peakatteta, avatud silmadega ning vaade peab olema suunatud objektiivi, prilliklaasid ei tohi peegeldada valgust, juuksed ei tohi varjata nägu ega tekitada näole või taustale varje, lõua ja pealae vaheline ala peab moodustama 70‑80% foto vertikaalsest kõrgusest
  • fotol ei tohi olla teisi isikuid ega muid objekte, foto peab olema värviline, foto taust peab olema valge, tasapinnaline, ühetooniline ning kontrastne näo ja juuste värviga.

Täpsemalt võib lugeda digitaalse dokumendifoto nõuetest Politsei ja Piirivalveameti kodulehelt:
https://www.politsei.ee/et/dokumendifoto-nouded-ja-juhised

Viimati muudetud 22.08.2021