Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Teadus, loodus ja loovus

Teadus, loodus ja loovus

Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium ootab 6. aprillil 2023 eestikeelsete ja keelekümbluskoolide- ning lasteaedade õpetajaid LAK‑õppe kuu raames toimuvale üritusele “Teadus, loodus ja loovus”. Praktilisi õpiampse aine- ja keeleõppe lõimimise erinevatest ja rikastavatest võimalustest jagavad Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi õpetajad koostöös kooli õpilastega.

Päevakava

  • 09.30-10.00 kogunemine, tervituskohv
  • 10.00-10.15 päeva alustamine
  • 10.20-11.50 I õpiampsud
  • 11.50-12.20 kohvipaus
  • 12.25-13.55 II õpiampsud
  • 13.55-14.25 tagasisidestamine
  • 14.25-14.55 päeva lõpetamine
Õpiampsud suures saalis:

“Maagia pimeduses”- Fotogramm saadakse fotokeemilisel meetodil fotoaparaati kasutamata. Objektid on asetatud fotopaberile nii, et valguslamp tekitab tasapinnal asetsevatele esemetele varjud. Lase fantaasial lennata! Läbiviijad: kunstiõpetaja Aleksandra Dubjagina ja loodusõpetuse õpetaja Ksenija Vaselo.

„Maagiline kaleidoskoop“- Asi, mis aitab sul lõõgastuda või lihtsalt enda tuju tõsta. See aitab kaasa abstraktse mõtlemise, loomingulise maailmavaate ja kunstilise maitse arendamisele. Nii et teeme seda ise!? Läbiviijad: füüsikaõpetaja Julia Tsõgankova ja bioloogiaõpetaja Aleksander Rakov.

„Südamlikult südamest“ - Praktilise töö käigus uuritakse südame ehitust ja talitlust loomasüdame näitel. Vaatame südame sisse! Läbiviijad: bioloogiaõpetaja Merle Pähn ja gümnaasiumiõpilased.

"Säilitusainete salapärane maailm" - Praktilise töö käigus uuritakse lahuste kristalliseerumist bensoehappe näitel. Vaadeldakse indikaatori värvuse muutumist erineva pH-ga lahuste korral. Imed silme ees! Läbiviijad: keemiaõpetaja Kamilla Aisin ja gümnaasiumiõpilased.

Õpiampsud klassiruumides:

"Töö keskustes - erinevate osaoskuste arendamine" - Keeleliste osaoskuste arendamine läbi liikumismängude. Lugemis- ja kirjutamisoskuse ning matemaatiliste oskuste arendamine keskustes. Loovuse arendamine läbi kunstilise tegevuse. Läbiviijad: algklasside õpetajad Niine Lepasar, Merike Pääru ja Veronika Ševtšenko

„Rääkivad seinad ja seinamaterjalide loomine“ – Erinevate seinamaterjalide loomise võimalused ja kasutamine tundides. Keeleõppe toetamine seinamaterjalidega. Läbiviijad: algklasside õpetajad Laine Tammela ja Aleksandra Kõrvel.

„ChatGPT ning muude IKT vahendite kasutamine tundides“ – Soovitused ja näpunäited ChatGPT kasutamisel. Praktilised näited õpetaja tööpäevade kergendamiseks IKT abil. Läbiviijad: inglise keele õpetajad Jevgenija Kozlova ja Kristina Botina. Õpiampsu läbiviimise keel on inglise ja eesti keel!

NB! Üritusel saab osaleda kokku neljas õpiampsus. Registreerimisel valida üks õpiamps. Kohapeal saab osaleda veel kolmes õpiampsus eelneva registreerimiseta. Korraldajal on õigus vajadusel muuta õpiampsude sisu.

Registreerimine on avatud 31. märtsini: https://forms.gle/X7oVBJm62tUfEsVg8