Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Mustamäe ideed 2023/2024

Mustamäe ideed 2023/2024

Mustamäe 1
Raamatute ja leitud asjade kapid Mustamäe parkidesse

Aita teha head ja ka sind aidatakse!

Idee eesmärgiks on paigaldada parkidesse raamatute vahetamise kapid, kus inimesed saavad vahetada raamatuid. Lisaks on seal  riiul kuhu saab panna leitud asjad.
raamatukapp.jpg

Asukoht: Erinevad asukohad Mustamäel
Idee esitaja: Tatiana Matjas
Kood hääletamisel: Mustamäe 1


Mustamäe 2
Nuti rattamajad Mustamäe avalikesse kohtadesse

Linnaosas ringi liikudes peab ratta alati jätma välja, mis tähendab et ilm saab ligi ja ka pahatahtlikud käed. Alati ei varastata tervet ratast, vahel võetakse kiirliitest välja sadul või porilaud jne. Vahest lihtsalt vandaalitsetakse ratta kallal. Kui puuduks otsene ligipääs rattale siis võiks ka pikematele toimetamistele minna rattaga, ilma et peaks muret tundma. 
Jalgrattaparklate puudumise tõttu nii avalikul kui eramaal aitaks turvaliste miniparklate võrgustiku (tasuta kinnised garaažid või kuurid) loomine elamurajoonides kaasa säästva transpordi kasutamise edendamisele. 
rattaparkla.jpg

Asukoht: Erinevad asukohad Mustamäel
Idee esitaja: Ardo Rännu, Jekaterina Klõgina, Amaia Ortega Goitia, Ruben Ontoria Gonzalez
Kood hääletamisel: Mustamäe 2


Mustamäe 3

Esinemislava noortele alustavatele talentidele

Esinemisala noortele alustavatele talentidele! Kui sina olid noor, kas sinu naabrid ka toksisid vastu radikaid kui laulsid sõpradega laule kitarri saatel? Aita noortel koguneda, arendada oma talenti ja päästa naabrite kõrvad ja närvid.

Noortele mõeldud esinemislava annab võimaluse alustavatel muusikutel või näitlejatel vabalt esineda ja harjutada. Tavaliselt noored muusikud kogunevad korterites või kuskil, kus oma tegevusega segavad kaaselanikke. Eraldatud esinemislava annab võimaluse koguneda ja musitseerida, näidelda ja veeta aega vabas õhus ning seda tehes ilma elanikke segamata. 
laululava.jpg

Asukoht: Mustamäe
Idee esitaja: Aleks Moppel
Kood hääletamisel: Mustamäe 3
Mustamäe 4
Malelauad Männiparki

Rohkem mugavusi ja võimalusi Männipargis!
Paigaldame Männiparki  olemasolevate toolide vahele väikesed  malelauad. See avardaks pargis ajaveetmise võimalusi. 
malelaud.jpg

Asukoht: Männipark
Idee esitaja: Natalia Vellemaa
Kood hääletamisel: Mustamäe 4
Mustamäe 5
Vandalismikindlad ratta hooldusjaamad

Vandalismi ja ilmasitukukindlad iseteeninduslikud remondipunktid jalgratastele, kus saab pumbata rehve, kohendada sõiduvahendi sadulat ning sättida ratas sõidukorda. Hooldusjaam on varustatud tugevdatud ning vandalismikindlama käsipumbaga.  Kõik tööriistad on kinnitatud roostevaba teraskaabli külge. 
Avalik ratta- ja rulahooldusjaam on mõeldud elanikel tasuta kasutamiseks välitingimustes või avalikus linnaruumis. Kõik tööriistad on kinnitatud roostevaba teraskaabli külge ning kogu pumba varustus vastab välistingimuste kasutamise ja vandalismikindluse nõuetele: metall adapter, roostevaba kere jm
download_0.jpg

Lisainfo rattahooldusjaama kohta

Asukoht: Erinevad asukohad Mustamäel
Idee esitajad: Aleksei Kokosha
Kood hääletamisel: Mustamäe 5
Mustamäe 6
Ehitame avalikud tualetid Mustamäele Vilde Spordiparki

Ehitame kaasaegse statsionaarse WC  koos joogivee võimalusega Vilde spordiparki,mis oleks avatud aastaringselt ja omaks ainulaadset ja erilist disaini arvestades, et peamised kasutajad on noored. Avalike tualettide rajamine Mustamäele on oluline samm meie kogukonna mugavuse ja heaolu suunas.

Avalikud tualetid julgustavad inimesi rohkem aega õues veetma, teades, et neil on ligipääs vajalikele sanitaarruumidele. Linnaosa külastajad tunneksid end mugavamalt ja teretulnuna.
Kasutegureid:
✅Avalik WC tagab inimestele võimaluse kasutada hügieenilisi sanitaarruume igal ajal, sealhulgas käte pesemise ja kuivatamise võimaluse.
✅ Suurendab inimeste rahulolu.
✅Linnaosa külastajad tunneksid end mugavamalt ja teretulnuna.
✅Avalik WC vähendab "wild" tualettruumi kasutamise juhtumeid ja aitab säilitada linnaosa puhtust ja korrasolekut.
✅Avalikud tualetid julgustavad inimesi rohkem aega õues veetma, teades, et neil on ligipääs vajalikele sanitaarruumidele.
naidis_1.jpg

Asukoht: Vilde Spordipark
Idee esitaja: Aleks Aunapu
Kood hääletamisel: Mustamäe 6
Mustamäe 7
Supergaafika Tammsaare tee ja Vilde tee äärsetele garaažide seintele

Joonistame Tammsaare tee ja Vilde tee ääres asuvate ilmetute ja koledate garaaži seintele kunstiteosed nt Tammsaare tee äärsete garaažide seintele kirjanik A.H. Tammsaare teoste sündmustikest pildid ja Vilde tee äärsetele garaažide seintele E. Vilde romaanide sündmustest seinamaalingud.  
graafika.jpg

Asukoht: Tammsaare tee ja Vilde tee garaažid
Idee esitaja: Georgi Lagvilava
Kood hääletamisel: Mustamäe 7
Mustamäe 8
Välijõusaal Lepistiku parki

Lepistiku parki Tehnikagümnaasiumi kõrvale muudetavate raskustega jõulinnak. Lepistiku pargi ülemises osas on vana, lagunev jõulinnak, mille asemele on tungiv vajadus uuue, kaasaegse jõulinnaku vastu, kus saab muuta raskusi ja teha harjutusi kõigi lihasgruppidega.

Asukoht: Lepistiku park
Idee esitaja: Georgi Lagvilava
Kood hääletamisel: Mustamäe 8
Mustamäe 9
Palliplats Sõpruse pst 236 hoovi

Sõpruse pst 236 ees varem seisid jalgpalli väravad, mis olid hästi populaarsed. Pakun ehitada välja jalgpalli puuri, kus saab palju mugavamalt mängida palli.
 

Asukoht: Sõpruse pst 236 hoov
Idee esitaja: Georgi Lagvilava
Kood hääletamisel: Mustamäe 9
Mustamäe 10
Jalgratturite rattatoed ristmikutel

Spetsiaalne rattatugi võimaldab jalgratturitel ristmiku piirkonnas ohutult ja tõhusalt peatuda ning liikuda. Rattatoe alumine osa on varustatud jalatoega ning ülemisele osale saab jalgrattur mugavalt käe panna. 
modern-bikers-rest-perfect-for-crossings.jpg

Asukoht: Erinevad asukohad Mustamäel
Idee esitaja: Aleksei Kokosha
Kood hääletamisel: Mustamäe 10
Mustamäe 11
Valgustatud lipumastid Mustamäe hoovidesse

Paigaldame valgustatud lipumastid kõikidele Mustamäe hoovidele avalikel aladel. Lipumastide paigaldamine tooks meie kogukonnale mitmeid eeliseid ning aitaks luua positiivset identiteeti meie piirkonnas. Valgustatud lipumast võimaldab lipu või vimpli eksponeerimist pimedal ajal ja alaliselt.

✅Lipumast on oluline sümbol, mis väljendab ühtekuuluvustunnet, patriotismi ja uhkust meie piirkonna ja Eesti riigi vastu.
✅Lipumast on suurepärane viis avalikult teavitada olulistest sündmustest, tähtpäevadest ja muudest kogukonnaga seotud teemadest.
✅Lipumastid aitavad luua sidusustunnet kogukonna liikmete vahel.
✅Valgusatud lipumastid võivad aidata suurendada turvalisust, eriti öisel ajal.
✅Lipumastid võivad muuta avaliku ruumi atraktiivsemaks ja kutsuvamaks.
valgusti_naidis_1.jpg

Lisainfo

Asukoht: Erinevad asukohad Mustamäel
Idee esitaja: Aleks Aunapu, Allan Aunapu
Kood hääletamisel: Mustamäe 11
Mustamäe 12
Lastele oma välijõusaalid Mustamäele

Välitreeningseadmed on mõeldud treenimiseks kuni 140cm pikkustele eel- ja algkooli lastele. Ülekaalulisuse statistika kasvab iga-aastaselt ning on oluline keskenduda noorema põlvkonna liikuma panemisele.
Koos treenides lapsed sotsialiseeruvad ja omavaheline suhtlus paraneb. Euroopa riikide õpetajad ja lapsevanemad on esiletoonud oma laste head tuju ning naerunägusid pärast selliste kohtade külastamist.
1.jpg

Treeningseadmete fotod

Asukoht: Erinevad asukohad Mustamäel
Idee esitaja: Ott Kiivikas
Kood hääletamisel: Mustamäe 12
Mustamäe 13
Puuviljaaiad Mustamäe hoovidesse

Kogukonna viljapuuaia loomine aitab kaasa linna keskkonnasäästlikkusele, suurendab rohelust ja parandab õhukvaliteeti. Aed toob ka elanikke kokku, soodustades ühiskondlikku integratsiooni ühishoolduse või saagikoristuse kaudu.
Puuviljaaed kaunistab elamurajooni ja aitab tagada keskkonna jätkusuutlikkust. Samuti rikastab linnaelanike elu ja täiendab ka kõigile elanikele kättesaadavat toitumist, edendades tervislikku eluviisi. Osa saagistvõib jätta lindudele, see tugevdab omakorda ökosüsteemi ja meelitab linnakeskkonda metsloomi.

Asukoht: Erinevad asukohad Mustamäel
Idee esitaja: Irina Sološenko
Kood hääletamisel: Mustamäe 13

Viimati muudetud 23.11.2023