Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Heakord

Heakord

HEAKORD JA LINNARUUM
Avalikud mänguväljakud
Mänguväljakute eesmärk on pakkuda rekreatiivsete ja mänguliste elementide kaudu rõõmu nii väikestele kui ka suurtele. Leia lähim avalik mänguväljak kaardilt.

Heakorra tagamine linnaruumis
Linna heakorra tagamise nõuded ja põhimõtted on sätestatud heakorraeeskirjas, mida on kohustatud järgima kõik Tallinna linnas viibivad ja tegutsevad isikud ning Tallinna linnas asuvate kinnistute ja ehitiste omanikud.

Puude hoolduslõikus ja raie
Linnahaljastuse jätkusuutlikkuse tagamiseks tuleb kõrghaljastust hooldada ja vajadusel haiged, kuivanud ja kujunduslikult sobimatud puud maha võtta. Selleks tuleb esitada taotlus Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalametile. Väljastatud loa alusel on kinnistuomanikul võimalik teostada kas hoolduslõikus või –raie.
Luba on võimalik taotleda siit.

Lemmikloom
Jalutades koeraga avalikus kohas peab lemmikloom olema jalutusrihma otsas ning koera väljaheited tuleb omanikul ära koristada nii jalutusväljakul, haljasalal, kõnniteel kui ka mujal avalikus ruumis.
Koerte jalutusväljakud asuvad Mustamäel Sõpruse pst 263 ja Ehitajate tee 89.
Lisateavet saab koeraga jalutamise veebilehelt.

Kõik Tallinnas peetavad koerad ja kassid tuleb märgistada mikrokiibiga ja registreerida Tallinna lemmikloomaregistris. Kiibiga on lihtsasti võimalik lemmiku kadumisel jõuda õige omanikuni. Mikrokiibi paigaldab veterinaararst. Kiibistatud lemmikloom tuleb registreerida lemmikloomaregistris. Koerte ja kasside steriliseerimine aitab vähendada hulkuvate loomade osakaalu tänavatel. Steriliseeritud loomad püsivad üldjuhul omal territooriumil ning on vähem agressiivsed.

Metslindude toitmine linnas
Toites metslinde linnas, loome veelindudele ökoloogilise lõksu. Toitmine muudab nad lisatoidust sõltuvaks ja eksitab lindude instinkte. Nõrgestades kolooniatesse kogunenud linde, kasvab nakkushaiguste oht ehk suureneb zoonootiliste haiguste tekke risk. Zoonoosid võivad kanduda ka inimesele, kes on haigestunud metsloomaga kokku puutunud. Veelindude heaolu nimel tuleb neil lasta järgida looduslikke instinkte.

Linnaaiandus
Linnaaianduse kontseptsioon kogub üha enam populaarsust. Selle ettevõtmise eesmärk on tuua linlased kokku ühistööks ning luua uusi, nii sotsiaalseid kui ka ökoloogilisi väärtusi. Linnaaianduse eesmärk on juurutada keskkonnateadlikkust ja rohelist mõtteviisi,  luua hariv õpikeskkond, soodustada tervislikku ja aktiivset eluviisi, mitmekesistada avalikku linnaruumi, soodustada ühistegevust, heanaaberlikkust ja kogukonnatunnet.
Pikemalt saab lugeda siit.

Täpsemalt on võimalik neist teemadest lugeda „Heakorra ABC-st“.

Viimati muudetud 20.06.2023