Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kino Kaja

Kino Kaja

„NEEME JÄRVI. Muusika üle  kõige“, teisipäeval, 27. veebruaril kell 10

neemejarvi_muusikaulekoigeplakat1.jpgTasuta kinoseanss Kultuurikeskuses Kaja (E. Vilde tee 118) 27. veebruaril kutsume kõiki väärikas eas filmisõpru vaata ma 2023. aastal valminud port reefilmi maailmakuulsast Eesti dirigendist. 

Neeme Järvi on üks enim plaadistanud dirigente või koguni muusikuid maailmas. Tema nimi figureerib enam kui poole tuhande heliplaadi esikaanel, lisaks veel sadakond helikandjat, millel ta on üks paljudest tegijatest. „Kui sa mõtled väikselt, ei saa sa teha suurt muusikat,“ ütleb selle kohta Neeme Järvi. Lisaks rahvusvahelisele haardele ning mitmete maailma orkestrite peadirigendiks olemisele on tal aga ka missioon kultuurisaadikuna. 

saadikuna. Film jälgib rahvusvaheliselt tunnustatud ja rahva poolt armastatud Neeme Järvit tema viimase nelja aasta tegemistel nii Eestis kui ka Prahas, Viinis, Glasgows ja Ameerikas. Neeme olemust avavad tema lapsed Paavo, Kristjan ja Maarika Järvi, samuti sõbrad ning temaga kontsertidel üles astunud muusikud Nicola Benedetti, Catriona Morison, Thomas Hampson, Joshua Bell jpt. Filmi režissöör: Erik Norkroos Intervjuud: Heidi Pruuli, Reiner E. Moritz Operaator: Kullar Viimne, Erik Norkroos Helioperaator: Mart Kessel-Otsa Tegevprodutsent ja toimetaja: Heidi Pruuli Produtsent: Erik Norkroos Filmi tootja:  Umberto & Ko OÜ

Austatud kinokülastajad! Osalemiseks tasuta kinoseansil ON VAJALIK EELREGISTREERIMINE! Tasuta filmiseansile „NEEME JÄRVI. Muusika üle  kõige“ saab registreeruda alates 20. veebruarist telefonidel 645 7555 ja 645 7503 Palume suhtuda enda ja teiste kino külastajate tervisesse alalhoidvalt ning mitte tulla kinno haigusnähtudega.

Viimati muudetud 20.02.2024