Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Mustamäe 60

Mustamäe 60

Film "Mustamäe tango" 

Mustamäe tango.png

25. novembril 2022 esilinastus Kaja kultuurikeskuses juubeliaastale pühendatud telekomöödia „Mustamäe tango“, kus rullusid lahti kombinatsioonid ja mahhinatsioonid tõelise unistuse täitmise nimel – et saada kõigi mugavustega korter Mustamäele. 

Filmi sisu: 

On 1980. aastate keskpaik Nõukogude Eestis ja paljud inimesed unistavad kõigi mugavustega uuest korterist Mustamäe kortermajas. Erandiks pole ka baarmen Illar. Unistuse täideviimine pole aga sugugi lihtne, tuues kaasa erinevad mahhinatsioonid, kuhu on segatud emotsionaalne armuke, abivalmis miilits ja loomulikult ka Illari vahvast vuntsist paarimees Ats. 

Gert Kiiler, stsenarist: „Mul oli väga lõbus panna Ats ja Illar oma algupärasesse kaheksakümnendate keskkonda ning nagu filmist näha, tunnevad ka nemad end Mustamäel hästi.“   

Raivo E Tamm, näitleja: „Andsin nõusoleku osalemiseks kiiremas korras, sest olen Mustamäel väga pikalt elanud, veetnud selles linnaosas oma lapsepõlve. Võib öelda, et kasvasin kõige selle keskel üles!“ 

Ain Mäeots, režissöör: „Kui tänapäeval saab igaüks endale kodu osta vastavalt sellele, kuidas rahakott võimaldab, siis üldse mitte ammu oli hoopis teisiti. Toona määrasid asju suhted ja sidemed ning kombinatsioonid ja mahhinatsioonid. Sellisest värvikast ajast see lugu räägibki.“ 

Režissöör: Ain Mäeots
Stsenarist: Gert Kiiler
Osades: Mait Malmsten, Raivo E. Tamm, Ragne Pekarev, Jan Uuspõld, Liina Tennosaar, Anu Lamp

Film on tasuta järelvaadatav Rahvusringhäälingu veebikanalis!   

Film "Mustamäe tango"  Youtubes (venekeelsete subtiitritega)!


Uus laul „Mustamäe alati Mustamäeks jääb“

Kuslap kooriga.jpg Mustamäest on aegade jooksul omajagu lauldud, kuid juubeliaastal on igati kohane kinkida üks päris uus laul, mille sõnad kirjutas armastatud luuletaja Leelo Tungal ning muusika autoriks maestro Olav Ehala.

25. novembril 2022 koos Eesti Raadio laululastega uut laulu esmakordselt esitlenud Voldemar Kuslap peab seda väärikaks ja hümni-laadseks. „Tegemist on väga olavehalaliku looga, mis on laulja jaoks nõudlik, sai nähtud palju vaeva, enne kui võis esitusega rahule jääda. Leelo Tungla tekst on väga õnnestunud, hästi lauldav ning annab hea ülevaate Mustamäe ajaloost,“ ütles Kuslap.

"Mustamäe alati Mustamäeks jääb" noodileht.pdf

"Mustamäe alati Mustamäeks jääb" laulusõnad.doc

"Mustamäe alati Mustamäeks jääb" salvestis.


Mustamäe juubeliaasta värviraamat

Mustamäe värviraamat.jpg

Mustamäe juubeliaasta jõulukingitusena said kõik Mustamäe koolides õppivad algklasside lapsed (1.-4. klass) ja linnaosa lasteaedades käivad lapsed linnaosavalitsuselt kunstnik Kadri Roosi illustratsioonidega Mustamäe värviraamatu, mis peale värvimise pakub ka rohkelt äratundmisrõõmu, sest selles on kujutatud igale mustamäelasele tuttavad paigad.

Värviraamat Mustamäe 60.pdf


 

Viimati muudetud 22.12.2022