Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Mustamäe linnaosa tutvustus

Mustamäe linnaosa tutvustus

Mustamäe on üks Tallinna parima mikrokliimaga elupiirkond. Kuigi asustus on tihe – 8375 elanikku ruutkilomeetril  –, on Mustamäel palju parke, rohealasid ja parkmetsa. Mustamäel elab 01.05.2017 seisuga 67 757 elanikku.

Mustamae.Kodukas 1.jpg

Mustamäel on kõige rohkem kõrget kvalifikatsiooni nõudvaid tööandjaid Tallinnas: meditsiinilinnak, teadus- ja ärilinnak Tehnopol rohkem kui 150 ettevõttega, kõrgkoolid, lisaks kaubandus- ja teenindusasutused jpm. Mustamäel on 9 kooli ja 19 lasteaeda, edukalt tegutseb huvikool (Mustamäe Laste Loomingu Maja). Ja muidugi Tallinna Tehnikaülikool – ainus tehnoloogiaülikool Eestis ja ainus campus-tüüpi ülikool Baltimaades. Mustamäel on ka Eesti Kunstiakadeemia õppetoolid, Tallinna Majanduskool ja IT Kolledž, seega võib julgelt väita, et Mustamäe on kõrgkoolide linnaosa! Meditsiinilinnak on samuti muljetavaldav: kõrvuti tegutsevad Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Lastehaigla ja Mustamäe polikliinik. Iga päev külastab nimetatud haiglaid  ligi 2000 abi vajavat tallinlast ja lähivaldade elanikku.

Mustamäel elab ja on elanud-töötanud väga palju nii linnaosale, Tallinnale kui kogu Eestile kuulsust toonud teadlasi, õpetajaid, kultuuriinimesi. Võib liialdamata väita, et kõigest 8,09 km² suurune Mustamäe on vaimset potentsiaali arvestades üks rikkamaid asumeid kogu Eestis!

Viimati muudetud 21.02.2024