Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Alates tänasest saab tutvuda 21. novembril hääletamisele mineva Mustamäe kaasava eelarve ideedega!

Järgmisel nädalal, 21. novembril läheb Mustamäel rahvahääletusele 14 2023. aasta kaasava eelarve ideed.

Millega te saate juba praegu tutvuda  veebilehel! 

Kõikide esitatud ideedega saab tutvuda ja lemmikute eest oma hääle anda alates järgmisest esmaspäevast, 21. novembrist kuni 4. detsembrini kaasaveelarve.tallinn.ee kodulehel.

Selleks, et hääletusel oleks kaalu ja jõudu ning Mustamäel enim hääli saanud idee realiseeruks, peab hääletusel osalenute arv täitma lävendi, milleks on vähemalt 1000 inimest.

Hääletusel saab osaleda iga vähemalt 14-aastane Tallinna elanik ja hääletada kahe endale meelepärase idee poolt oma linnaosas. Igaüks saab osaleda hääletusel selles linnaosas, kus on tema elukoht rahvastikuregistri järgi.

Mustamäe kaasava eelarve rahvahääletuse võiduprojekti teostamiseks on 2023. aastal planeeritud 130 803 eurot. Täpse kaasava eelarve kogusumma ja Mustamäe osa sellest kinnitab Tallinna linnavolikogu 2023. aasta eelarve vastuvõtmisel.

Kokku laekus Mustamäe kaasava eelarve ideekonkursile 35 ideed, millest hääletusele kvalifitseerusid 14 ettepanekut. Ideede teostatavust hindas ekspertkomisjon. Esitatud ideede hulgast sõeluti välja need, mis on juba mõne teise rahastusallika toel kavas, mida pole võimalik teostada 2023. aasta jooksul või kaasava eelarve rahalistes piirides. Samuti jäid hääletuselt kõrvale ideed, mis ei vasta Tallinna üldistele arengueesmärkidele või pole investeeringuobjektid.

Head mustamäelased! Kutsun teid üles tutvuma Mustamäe kaasava eelarve ideedega ning alates esmaspäevast, 21. novembrist oma lemmikute poolt hääletama!

Koos teeme Mustamäe avalikku linnaruumi veel paremaks, mugavamaks ja ilusamaks!

Kaasava eelarve leht! 

Lauri Laats
Mustamäe linnaosa vanem