Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Mustamäe pärjas linnaosa tegusamaid noori

Mustamäe pärjas linnaosa tegusamaid noori

Mustamäel on väga palju tublisid ja tegusaid noori. Nende tunnustamiseks korraldab Mustamäe Linnaosa Valitsus juba viiendat aastat kooliõpilaste tunnustusüritust „Unistuste lainel!“. Selle aasta konkursi võitjate autasustamine toimus kolmapäeval, 7. detsembril Mustamäe Kaja Kultuurikeskuses.

Linnaosa korraldatud konkursile „Unistuste lainel!“ saavad nominente esitada kõik Mustamäe koolid ning seda 7 kategoorias: Hea idee, Tegus noortegrupp, Noor talent (sport), Noor talent (kaunid kunstid), Noor algataja, Aktiivne osaleja ja Mustamäe aasta noor.

Tänavu osales „Unistuste lainel!“ tunnustamiskonkursil üheksast Mustamäe koolist seitse, kes kokku nomineerisid auhindadele 53 noort ja 6 noortegruppi.

Palju õnne selle aasta võitjatele!

𝗧𝗮𝗹𝗹𝗶𝗻𝗻𝗮 𝗦𝗮𝗸𝘀𝗮 𝗚𝘂̈𝗺𝗻𝗮𝗮𝘀𝗶𝘂𝗺𝗶 𝗼̃𝗽𝗶𝗹𝗮𝘀𝗲𝘀𝗶𝗻𝗱𝘂𝘀 𝗶𝗱𝗲𝗲𝗴𝗮 „𝗩𝗮𝗵𝘃𝗮𝘁𝗲 𝘀𝗼𝗸𝗸𝗶𝗱𝗲 𝗷𝗮 𝘀𝘂𝘀𝘀𝗶𝗱𝗲 𝗽𝗮̈𝗲𝘃𝗮𝗱“ - 𝗛𝗘𝗔 𝗜𝗗𝗘𝗘 𝘃𝗼̃𝗶𝘁𝗷𝗮.
Antud projekt sündis sellest, et õpilased märkasid, et koolis on vahetusjalanõude kandmine probleem, ja leidsid loova viisi, kuidas sellele tähelepanu tuua. Leiti, et tore oleks teha üleskutse, kus kõik kannavad kaks päeva järjest vahvaid sokke või susse, et pöörata tähelepanu kooli puhtusele ja vahetusjalanõude kandmise olulisusele. Samuti valmistasid õpilased video, et teemale veel suuremat tähelepanu tõmmata.

𝗧𝗮𝗹𝗹𝗶𝗻𝗻𝗮 𝗦𝗮𝗸𝘀𝗮 𝗚𝘂̈𝗺𝗻𝗮𝗮𝘀𝗶𝘂𝗺𝗶 𝗘𝗿𝗮𝘀𝗺𝘂𝘀+ 𝗻𝗼𝗼𝗿𝘁𝗲𝗴𝗿𝘂𝗽𝗽 - 𝗧𝗘𝗚𝗨𝗦 𝗡𝗢𝗢𝗥𝗧𝗘𝗚𝗥𝗨𝗣𝗣 𝗸𝗮𝘁𝗲𝗴𝗼𝗼𝗿𝗶𝗮 𝘃𝗼̃𝗶𝘁𝗷𝗮.
Noored lõid mais toimunud projektis videoinstallatsiooni Ukraina toetuseks, kasutades selleks isetehtud animatsioone, monteeritud videolõike ja teibikunsti. Nad tegid koostööd videokunstniku Taavi Varmi ja Ukraina muusiku Oleksii Zinchenkoga. Videoinstallatsiooni esmaesitlus toimus 4. mail Tallinna Saksa Gümnaasiumi aulas. Oktoobris korraldasid samad õpilased disaineri Hugo Makaroviga Erasmus+ projekti raames Lissabonis kooli tänavakunsti- ja fotonäitust. Tallinna Sakksa Gümnaasiumist pärit võidumeeskond on näidanud, kui oluline on seista euroopalikke väärtuste eest, austada üksteise kultuuri ja teha viljakat koostööd läbi kunsti.

𝗧𝗮𝗹𝗹𝗶𝗻𝗻𝗮 𝗧𝗲𝗵𝗻𝗶𝗸𝗮𝗴𝘂̈𝗺𝗻𝗮𝗮𝘀𝗶𝘂𝗺𝗶 𝗼̃𝗽𝗶𝗹𝗮𝗻𝗲 𝗔𝗻𝗻𝗲 𝗦𝗲𝗶𝗻 - 𝗡𝗢𝗢𝗥 𝗧𝗔𝗟𝗘𝗡𝗧 (𝘀𝗽𝗼𝗿𝘁).
Anne saavutas esikoha 2022 a. juulis Eestis toimunud WFAC rahvusvahelistel meistrivõistlustel maastikuvibulaskmises ning tal on palju rekordeid, tiitleid ja medaleid erinevatelt maastikuvibulaskmise võistlustelt.

𝗠𝘂𝘀𝘁𝗮𝗺𝗮̈𝗲 𝗛𝘂𝗺𝗮𝗻𝗶𝘁𝗮𝗮𝗿𝗴𝘂̈𝗺𝗻𝗮𝗮𝘀𝗶𝘂𝗺𝗶 𝗼̃𝗽𝗶𝗹𝗮𝗻𝗲 𝗔𝗻𝗮𝘀𝘁𝗮𝘀𝗶𝗮 𝗞𝗼𝘁𝘀̌𝘂𝗿𝗮 - 𝗡𝗢𝗢𝗥 𝗧𝗔𝗟𝗘𝗡𝗧 (𝗸𝗮𝘂𝗻𝗶𝗱 𝗸𝘂𝗻𝘀𝘁𝗶𝗱).
Anastassia on tubli noor, kes on alati valmis osa võtma erinevatest kunstiprojektidest, võistlustest, konkurssidest olenemata nende suunitlusest ja žanrist. Toome välja ainult mõningaid: joonistusvõistlus "Balti sõrmkäpp aasta orhidee 2022" - 1. koht (Eesti orhideekaitse klubi), joonistusvõistlus "Hiiu naarits" 2022 (Tallinna loomaaed), joonistusvõistlus "Akvarelli võlu" 2022 - 1. koht.

𝗧𝗮𝗹𝗹𝗶𝗻𝗻𝗮 𝟯𝟮. 𝗞𝗲𝘀𝗸𝗸𝗼𝗼𝗹𝗶 𝗼̃𝗽𝗶𝗹𝗮𝗻𝗲 𝗘𝘃𝗮𝗹𝗶𝗶𝘀 𝗟𝗮̈𝗹𝗹 - 𝗡𝗢𝗢𝗥 𝗔𝗟𝗚𝗔𝗧𝗔𝗝𝗔.
Evaliis korraldas oma kooli aktiivile kohtumise sõpruskooliga, tellis uue bänneri, oli Playboxi peakorraldaja ja korraldas kooli aktiivi jõule. Kaasõpilased ja õpetajad kirjeldavad Evaliisi kui väga aktiivset ja sõbraliku väga heade õpitulemustega eeskujulikku õpilast ja klassivanemat. Evaliis esineb koolis tantsukavades ja on olnud kooli juubelikontserdi üks olulistest assistentidest.

𝗔𝗿𝘁𝗲 𝗚𝘂̈𝗺𝗻𝗮𝗮𝘀𝗶𝘂𝗺𝗶 𝗼̃𝗽𝗶𝗹𝗮𝗻𝗲 𝗠𝗶𝗻𝗻𝗶 𝗕𝗹𝘂𝗺 - 𝗔𝗞𝗧𝗜𝗜𝗩𝗡𝗘 𝗢𝗦𝗔𝗟𝗘𝗝𝗔.
Minni on aktiivne osaleja-esineja-kooliürituste korraldaja, kes võtab sujuvalt juhirolli ja vastutuse enda peale ning oskab väga hästi panna inimesi koos tegutsema. Koolist vabal ajal tegeleb Minni tantsimisega esinedes koos teistega erinevatel üritustel.

𝗦𝗮𝗸𝘀𝗮 𝗚𝘂̈𝗺𝗻𝗮𝗮𝘀𝗶𝘂𝗺𝗶 𝗼̃𝗽𝗶𝗹𝗮𝗻𝗲 𝗟𝗲𝗼 𝗕𝗮𝗿𝘁𝗼𝘀𝗶𝗸 - 𝗠𝗨𝗦𝗧𝗔𝗠𝗔̈𝗘 𝟮𝟬𝟮𝟮. 𝗔𝗔𝗦𝗧𝗔 𝗡𝗢𝗢𝗥.
Leo võitis koolinoorte arhitektuurikonkursi. Konkursi ülesanne oli pakkuda lahendusi Kiviõli linna lammutavate korterelamute maa-alale. Leo töö kandis nime "LABORATOORIUM“. Kohtunikud kommenteerisid tema tööd järgnevalt: „Ainus töö, kus oli mõeldud puuetega inimeste peale. Ala kasutused on rikkalikult ja põhjalikult läbi mõeldud, nimetused erinevatele aladele sisaldavad juba vihjeid olustikust ja visiooneeritavast (m)elust. Vaated hoonetest on ilmekad ja annavad elavalt edasi materjalide kasutust ja kirjut keskkonda."

Palju õnne kõikidele võitjatele! Mustamäe tunnustab ja tunneb oma noorte üle uhkust!
Mustamäe Linnaosa Valitsus

Tallinna Saksa Gümnaasium
Tallinna Tehnikagümnaasium
Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium
Tallinna 32. Keskkool
Arte Gümnaasium