Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Mustamäe Sääse tänava jalakäijate tee saab uue valgustuse

Mustamäe Sääse tänava jalakäijate tee saab uue valgustuse

Sääse tänaval alustatakse jalakäijate tee rekonstrueerimistöödega, mille käigus lahendatakse jalgtee valgustus. Lisaks paigaldatakse valguspostid Sääse tänav 9, 11 ja 13 majade hoovis asuva jalgtee ja lähedal asuva mänguväljaku äärde. Tööd algavad 21. veebruaril ning need on plaanis lõpetada juunis 2024.

Mustamäe linnaosa valitsus annab teada, et 21. veebruaril alustatakse Sääse tänava jalgtee rekonstrueerimistöödega. Nelja kuu jooksul paigaldatakse sinna valguspostid, samuti saab valgustuse Sääse tänava majade 9, 11 ja 13 sisehoovi jalgtee ning Kiili 20 maja kõrval asuv mänguväljak.

Sääse tänava autotee on küll nõuetekohaselt valgustatud, kuid jalgtee jääb selle ääres kasvavate suurte tammepuude varju. Mustamäe linnaosa vanema Aivar Riisalu sõnul on antud probleemiga mitu aastat tegeletud ning koostöös kohalike elanikega otsitud parimat lahendust. „Hea meel on tõdeda, et Sääse tänava valgustuse rekonstrueerimistööde ettevalmistus on tänaseks jõudnud otsustavasse etappi ning juba sel nädalal algavad tööd, mille tulemusel muutub linnaosa oluline jalakäijate ala silmnähtavalt turvalisemaks,“ selgitab Riisalu.

Tööde teostamise ajal jääb Sääse tänav jalakäijatele avatuks. Rekonstrueerimisprojekti raames arvestatakse ka seal kasvavate tammepuude kaitsetsooniga, et kaitsta taimi ehitustööde käigus tekkida võivate vigastuste, kahjustuste või hävimise eest.

Tööde käigus paigaldatakse kokku 38 valgustusmasti koos kaasaegsete LED valgustitega. Töid teostab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti poolt korraldatud hanke võitja Leonhard Weiss OÜ.

Tööde lepinguline kogumaksumus on 115 288 eurot. Rekonstrueerimistööd on plaanis lõpetada 2024 aasta juunikuus.

21.02.2024 - Mustamäe Sääse tänava jalakäijate tee saab uue valgustuse - YouTube

Mustamäe linnaosa valitsus