Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Mustamäel, Ehitajate teel 82 tegutseb Mustamäe Avatud Noortekeskus (MANK)

kuhu on teretulnud vaba aega veetma kõik noored vanuses 7-26.

Meie tubli juba 20 aastat tegutsev noortekeskus korraldab põnevaid üritusi, programme, projekte, laagreid, koolitusi ja palju muud huvitavat. MANKil on oma korvapalliplats ning siseruumides saab mängida lauatennist ja -hokit, õhuhokit, piljardit, PlayStation´it, VRi, Xboxi ning lauamänge. Noorte kasutada on arvutiklass; kaasaegse kinosüsteemiga saal, kus korraldatakse kinoõhtuid; bändiruum, kus noored saavad õpetaja juhendamisel mängida kitarri, trummi ja klaverit ning teha proove ning hästi varustatud köögiruum, kus toimuvad kokanduse töötoad.

Mul on hiljuti olnud au osaleda ühes sellises töötoas juhendaja rollis ning õpetada lastele minu enda retsepti järgi pelmeenide valmistamist.

Oli tore ja huvitav – kokkamise kõrvalt sai noortega Mustamäest ja elust rääkida ja nalja visata. Pelmeenid tulid ka maitsvad välja.

Pelmeenid/gyozad Lauri stiilis:
1. Peske käed
2. Võtke 1 pakk valmis Gyoza tainalehti (38 tk pakis)
3. Segage kokku täidis:
700g hakkliha (veis 50/siga 50), kindlasti Mustamäe turult
2 kanamuna
2-4 küüslauguküünt
Sool, musta pipar vastavalt tunnetusele
Kaukaasia adžika - 2 teelusikat
Maitseroheline: koriander, till, petersell
4. Täita mõõdukalt hakklihaseguga gyoza lehed
5. Keetke pelmeene keevas vees või puljongis 8 minutit. Kui eelistate praetud pelmeene, siis praadimiseks valage praepannile mõõdukalt mõõdukalt toiduõli ning praadige pelmeene ca 2 min ühelt poolt ja teiselt poolt ning seejärel vähendage temperatuur poole võrra ning hautage need kaane all.

4 inimese portsu hinnaks kujuneb 10 eurot.

Head isu!

Lauri Laats
Mustamäe linnaosa vanem
Mustamäe Avatud Noortekeskus (MANK)

Pildid!