Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Täna tekkis meie linnaosas Sõpruse puiestee äärde häiriva sisuga plakat, kus on kujutatud purustatud elumaja.

Täna tekkis meie linnaosas Sõpruse puiestee äärde häiriva sisuga plakat, kus on kujutatud purustatud elumaja.

Sarnased plakatid on üleval ka Lasnamäel ja Õismäel.

Head mustamäelased, minu kindel seisukoht on, et sellise kunstiteose eksponeerimine linnaruumis ilma täiendavate selgitusteta, ei ole eetiline. Praegusel ajal, kui meist tuhande kilomeetri kaugusel asuvas Euroopa riigis hävitakse üha uusi elumaju ja need kaadrid on läbi massikommunikatsioonivahendite meile igapäevaselt niigi kättesaadavad, ei ole mõistlik rõhutada inimlikku valu sellisel moel. Seda eriti vahetult enne Eesti Vabariigi aastapäeva.

Antud juhul on tegemist näitusega „Hetk“, mille taiesed on alates tänasest üleval eraettevõtjatele kuuluvatel reklaamipindadel. Seal eksponeeritavat reklaami ega selle sisu linnaosa, kahjuks, mõjutada ei saa. Provokatiivse näituse autorite Estookini ja Rebeca Parbuse loodud purustatud linnaruumi visuaale on eraettevõtjast reklaampindade omanik aga nõus esitlema.

Mina inimesena, kaitseliitlasena, ei saa sellist kunsti heaks kiita. Ka kunstnikel lasub kodanikena sotsiaalne vastutust. Soovitan inimestel sellele mitte liialt tähelepanu pöörata ja loodan, et see aktsioon lõppeb peagi.

Aivar Riisalu
Mustamäe linnaosa vanem

Foto: Mustamäe elanik