Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lapsevanemate ja lasteaia koostööprojekt „Nutiaed“

Lapsevanemate ja lasteaia koostööprojekt „Nutiaed“

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti poolt rahastati Tallinna Mutionu Lasteaia koostööprojekt „Nutiaed,“ mille tulemusena said kõik rühmad omale nutiaiad ja söögitaimede seemned.
Nutiaed on aiasüsteem, mis sõltumata aastaajast võimaldab tuua lasteaia rühma tükikese loodust, jälgida taimede kasvamist ning kasutada kasvatatud söögitaimi kokandustegevustes.
Projekti läbiviimise aeg on 1.05.- 31.10.2024
Projekti eesmärk on tutvustada lastele erinevaid söögitaimi, erinevaid võimalusi nende kasvatamiseks, ning võimaldada aktiivselt jälgida taimede kasvu ja arengut.
Projekti tegevustena toimuvad rühmades vastavad õppe- ja kasvatustegevused, näiteks erinevate söögitaimedega tutvumine ja nende kasvatamine nutiaias, arutelud, kunstitegevused, taimede kasvutabelite meisterdamine ja täitmine, kasvatatud söögitaimede kasutamine kokandustegevustes.
Projekti on kaasatud ka lapsevanemad. Vanemate ülesandeks on koos lapsega pildistada kodus vabalt valitud söögitaime kasvatamist. Piltide põhjal on hiljem lapsel võimalus teistele lastel tutvustada kodust taime kasvatamise protsessi ka teistele rühmakaaslastele. Samuti toimub lasteaias tehtud piltide põhjal fotonäitus „Minu kasvatatud söögitaim".
Projekti lõppedes tutvustame oma tegevusi naaberlasteaedadele, kutsudes neid külastama ka meie fotonäitust.