Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Muusikalinn Tallinna tegevuskava 2022-2025

Muusikalinn Tallinna tegevuskava 2022-2025

Loovus on Tallinna arengus olulisel kohal. Endise Euroopa kultuuripealinnana ning UNESCO maailmapärandi paigana on Tallinn asetanud kultuuri oma uue arengustrateegia Tallinn 2035 keskmesse.  Tallinn soovib olla vastutustundlik, kaasav ja uuenduslik linn — loov maailmalinn.

Muusika on Tallinnale oluline nii ajaloo ja identiteedi kui ka kultuuri, ühiskonna ja majanduse perspektiivist. Tallinn on kodu maailmatasemel muusikakollektiividele, kontserdipaikadele ja festivalidele. Andekad heliloojad, dirigendid, muusikud ja produtsendid rokivad kõigis žanrites klassikast teknoni ja džässist folgini. UNESCO muusikalinnana soovib Tallinn pakkuda maailmatasemel võimalusi luua ja nautida muusikat kogu selle mitmekülgsuses.
 

Muusikalinn Tallinna tegevuskava 2022-2025 keskmes on:
1) 
professionaalse muusikaskeene mitmekülgne areng ja rahvusvaheline koostöö; 
2) 
mitmetasandiline muusikaõpe ja noore publiku kaasamine;
3) muusika kättesaadavus;
4) kestlik kultuuriturism;
5) ühistel väärtustel põhinevad kogukonnad;
6) elujõuline ja uuenduslik muusikatööstus.

Muusikalinn Tallinna tegevuskava elluviimist koordineerib Kultuuri- ja Spordiameti kultuuriosakond, keda nõustab muusikalinna nõukogu, kuhu kuuluvad Eesti Kontserdi, Music Estonia ja Live Music Estonia, Eesti Muusikanõukogu, Tallinna Muusika- ja Balletikooli, Tallinna Filharmoonia, Tallinn Music Week'i, Eesti Laulu- ja Tantsupeo sihtasutuse, Kultuuriministeeriumi ja Eesti Kultuurkapitali esindajad. Nõukogu tööd juhivad Tallinna kultuuri- ja haridusvaldkonna abilinnapead. Eksperdina on kaasatud UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni esindaja.

Muusikalinna tegevuskava 2022-2025:
 ISSUU keskkonnas
Ava / lae alla PDF
Muusikalinna strateegia 2022-2025 eesti keeles

Viimati muudetud 25.10.2022