Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lasteaia kodukord

Lasteaia kodukord

KODUKORD 

Kodukord on kooskõlastatud ja kinnitatud Lasteaed Naeratus direktori käskkirjaga 08.10.2019 nr 1-2/11.
Hoolekogu koosoleku protokoll 7.10.2019 nr 1-5/3.


Lapse lasteaeda toomine ja koju viimine

  1. Lasteaed on avatud tööpäevadel kell 7.00-19.00. 
  2. Tooge laps lasteaeda õigeaegselt, et ta saaks rahulikult kohaneda ja osaleda kõikides päevakavas ettenähtud tegevustes.
  3. Tegevuste üldine algusaeg lasteaias on kell 9.00.
  4. Teavitage meid hiljemalt kell 9.00, kui laps on haigestunud või mingil muul põhjusel ei tule lasteaeda. Teateid saab edastada helistades (vt. kontakt) või Eliisi kaudu.
  5. Lapsevanem annab hommikul oma lapse isiklikult rühmaõpetajale üle. 
  6. Teavitage meid kindlasti, kui lapse järele tuleb õhtul keegi teine peale ema või isa. Võõrale isikule last üle ei anta. 



Õppe- ja kasvatustöö korraldus 

  1.  Õppe- ja kasvatustegevus toimub iga päev.
  2.  Tegevused toimuvad lasteaia õppekava alusel.
  3.  Meie õppekava on koostatud nii, et selle läbides on laps valmis kooli minna.
  4.  Laste kõige tähtsamaks tegevuseks loetakse mängu ning meie päevakorras on piisavalt aega selle tegevuse jaoks. 
  5.  Tegevused, mis on ette nähtud, ei pea alati toimuma rühmaruumis. Joonistustunni võib läbi viia mererannas, meisterdamise pargis, voolimise liivaga õues jne. Seetõttu on soovitatav olla kohal õigeaegselt (kell 9.00).
  6.  Kui vanem toob lapse lasteaeda hiljem, jätab lapse koju puhkama või on laps jäänud haigeks – palume alati teavitada rühmaõpetajat. 
  7.  Lasteaias on igal kuul kõikides rühmades läbiv teema. Kuuplaan tutvustab Teile õppetegevuse sisu. Igapäevastest tegevustest saate ülevaate Eliisist ja rühma stendidelt.  


Söömine

  1.  Laste toitlustamine toimub kolm korda päevas.
  2.  Teavitage õpetajat, kui Teie laps on mõningate toiduainete suhtes allergiline.


Riietus

  1.  Toariietus peaks olema lapse jaoks mugav ja selgapanemisel ja äravõtmisel võimalikult lihtsalt käsitletav. 
  2.   Tooge laps lasteaeda puhastes ja korralikes riietes.
  3.   Et ära hoida riiete ja jalanõude kadumist ning vahetusse minemist soovitame need varustada lapse nimega. 
  4.   Toas on vajalikud heledapõhjalised vahetusjalanõud, mis on lapsele parajad ja kergesti jalga pandavad. 
  5.   Lapse riietekapis peavad olema: kamm, võimlemis- ja õueriided, vahetus (alus-) pesu, sokid, taskurätipakk (õueminekuks). 
  6.   Külmal aastaajal palun arvestada (eriti autodega tulijad!), et laps vajab õuesolekuks kindaid, mütsi ja salli.  
  7.   Õues mängimiseks on parim riietus, mille määrdumise korral ei tule probleeme. 
  8.   Kui on erilisi soove lapse riietumisel, lisage vastav info. Nii on õpetajal lihtsam Teie soovidega arvestada. Ärge süüdistage valede riietusesemete selgapanemisel last – tema soovib õue panna alati parimad riided, mis kapis leida! 
  9.   Vaadake õhtul üle oma lapse kapp ja kapiesine – riietest pudeneb tavaliselt liiva. Austa lapsi ja teisi vanemaid sellega, et pühid ära tekkinud prahi! 
 


Magamine ja puhketund 

  1. Kui laps ei soovi magada, võib ta sel ajal pikutada või pehme mänguasjaga voodis mängida. Päevast und vajavaid lapsi segada ei tohi! 
  2. Reeglina ei äratata lapsi uneajal. Vajadusest lõunal laps lasteaiast ära viia, teavitab lapsevanem hommikul või enne puhkeaja algust telefoni teel otse oma rühmaõpetajat.
  3. Rühmaruumis viibib puhkeajal laste juures alati vähemalt üks täiskasvanu.
  4. Kui lastel on esinenud une ajal voodimärgamist, teavitage sellest rühma õpetajat. On üsna normaalne, et seda juhtub aeg-ajalt, kui laps tuleb alles esmakordselt lasteaeda. 


Haigestumine ja puudumine 

1.  Haigeid lapsi lasteaeda vastu ei võeta! Haiguseks loetakse ka tugevat nohu ja köha. Hoia teiste laste tervist! 

2. Ohutuse tagamiseks pole lubatud ravimeid (tabletid, köha- ja nohurohud) lasteaeda kaasa anda. Laps ravitakse terveks kodus. Erandiks on kroonilisi haigusi põdevad lapsed (nt.suhkruhaiget), kellele on raviarst määranud ravimite manustamise. Sel juhul võib lasteaias anda ravimeid arsti määratud annuses üksnes vanema vastutusel ja kokkuleppel direktori määratud lasteaia õpetajaga.

3. Nakkushaiguste (gripp, tuulerõuged, punetised jms.) korral informeeritakse koheselt lasteaeda. 

4. Pärast pikaajalist puudumist informeerige oma rühmaõpetajat peatsest lasteaeda tulekust, nii olete teadlik ka üritustest lähiajal, tehtud töödest, haigusekarantiinist vms.

5. Puudumise korral kodustel põhjustel informeeritakse lasteaeda (kella 9.00-ks) 

6. Lasteaias avastatud haigestumise korral teavitatakse koheselt lapsevanemaid. 

7. Teavitage õpetajat alati ka haiguse kahtluse või halvasti möödunud öö (nutuhood, oksendamine vms.) korral.



Koostöö lastevanematega

1. Hea koostöö lapsevanemate ja õpetajate vahel soodustab lapse arengut. 

2. Ärge kartke pöörduda lasteaia õpetajate, juhtkonna või rühmast valitud hoolekogu esindaja poole abi ja nõu saamiseks. 

3. Lasteaias toimuvatest sündmustest ja aktuaalsetest probleemidest on info rühmastendil või ELIIS programmis.  Ärge unustage kiita lapse kunstitööd, sest laps on seda hoole ja armastusega teinud! 

4. Nii meil, pedagoogidel, kui ka Teil, lapsevanematel, on ühine eesmärk – arendada ja kasvatada iga last vastavalt tema individuaalsetele võimetele. See on võimalik vaid meie koostöö tulemusena. 

5. Osalege aktiivselt ka lapse rühma koosolekutel – neid korraldatakse Teie informeerimiseks. 

6. Lastevanemate soovil korraldatakse infoõhtuid, kuhu kutsutakse oma eriala spetsialistid. Andke oma soovidest ja ettepanekutest teada õpetajale või juhatajale.

7. Hilinemine saalis toimuvatele rühmaüritustele häirib nii esinejaid kui publikut. Püüdke olla täpsed!

8. Võite teha pilte ja videosid enda lapsest. Keelatud on jagada selliseid pilte või vidosid, kus on näha ka kellegi teise laps. 

9. Lapse huvides (sageli muutub käitumine ja tuju) peaks ka õpetaja teadma suurematest muutustest ja erakordsetest sündmustest perekonnas (õe või venna sündimine, vanemate lahutus vms.). 

10. Ära luba endaga koos siseneda inimesel, keda Sa ei tunne. Teavita lasteaia personali!


Turvalisus

  1. Lasteasutuse töötajad loovad lasteaias füüsilise ja psühhosotsiaalse keskkonna, mis on ohutu, turvaline ja pakub lastele erinevaid mängu-, õpi- ja loovtegevuse ning kehalise aktiivsuse edendamise võimalusi. Lasteasutuse töötajad tegutsevad alati lapse parimaid huvisid arvestades.
  2. Lastele on seatud hoonest või territooriumilt omavolilise väljaliikumise piirangud. Laps võib hoonest või territooriumilt lahkuda koos lasteasutuse töötajaga lasteasutuse direktori loal, esitades õppekäigu, väljasõidu registreerimise lehe või lahkuda koos vanemaga või vanema poolt eelnevalt nimetatud isikuga.
  3. Võõraste isikute omavooliline pääs lasteasutuse ruumidesse on takistatud. 
  4. Õppekäigu ajal tänaval liigeldes on lapsed helkurvestides ning laste rühmaga on kaasas piisav arv täiskasvanuid. 
  5.  Lasteaia õueala on motoriseeritud liiklusvahenditele suletud, va lasteaeda teenindavale transpordivahenditele, kellel on vastav luba. 
  6.  Lapsevanemad, lasteaia töötajad ja lapsed sulgevad enda järel väravad, et tagada laste turvalisus. 
  7. Lasteasutuse töötajate ja vanemate eesmärk on vaimset ja füüsilist turvalisust ohustavaid olukordi ennetada. Lapsed, vanemad ja lasteasutuse töötajad reageerivad viivitamatult vaimset ja füüsilist turvalisust ohustavale olukorrale, võimalusel see lahendatakse või sellest teavitatakse rühma töötajat ja/või lasteaia direktorit. 
  8. Lasteaias on kiusamise ennetamise võitmeisikuks õpetaja, kes on iseenda, laste, vanemate ja kolleegide omavaheliste sõbralike ja toetavate suhete looja. Prodleemidest muret tekitavatest juhtumitest teavitab vanem rühma õpetajat ja/või direktorit. 
  9.  Lastelt, vanematelt ja lasteaia töötajatelt saadud info on konfidentsiaalne, selle töötlemisel, seal hulgas selle kasutamisel ja edastamisel, järgitakse isikuandmete kaitse seadust.

Viimati muudetud 19.06.2024